"Підтримати"
Новини
Всі новини

Комфортна подорож з дитиною до року. Поради досвідченої матусі

Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки

За перший рік свого життя моя дочка відвідала 16 країн, скоїла 30 перельотів (з них 5 трансатлантік), плавала на кораблі, подорожувала потягом, проїхала кілька десятків тисяч кілометрів на машині і підкорила не одну гору. Половину з цих подорожей ми вчинили з нею тільки вдвох. Я вирішила оформити свій досвід в письмовому вигляді. Більшість цих речей досить очевидні, особливо після подорожі ((: І особисто я була б рада, якби хтось поділився зі мною цим до.

1. Найважливіше - режим сну.
Це набагато важливіше їжі і чистого підгузника. Свого часу для мене стало відкриттям, що дітки не вміють самі засипати і до певного віку їм треба в цьому допомагати. Є ціла купа книжок за нормами сну і часу неспання. Навіть півгодини неспання понад норми можуть зірвати режим і згодом обернутися багатогодинними спробами укласти дитину спати. Швидше за все з істериками.
З іншого боку, виспавшись і задоволена життям дитина підтримає вас у будь-яких ваших пригодах аж до самих зухвалих, наприклад чотиригодинного переходу Арізонській пустелі до The Wave.
Простіше всього стежити за режимом з допомогою спеціалізованих програм для мобільного телефону. Їх безліч, кожен знайде собі до смаку. Особисто я користуюся Baby Tracker, воно дозволяє відстежувати сон навіть при зміні часових поясів.
Війна війною, а сон за розкладом (:
Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки


2. Друге за важливістю: власний дзен.
Розслабитися і не метушитися (: Отрощенный дзен - наша головна зброя. Дитинка перегуляла і кричить на весь літак, а сусіди роблять зауваження - неприємно, незручно, але не страшно. Дитина скоро заспокоїться, а цих людей ви більше ніколи не побачите, ласкаво подякуйте їх всіх за поради і забудьте ((% Хтось криво надів підгузок і тепер все навколо в дитячих какашках - ну буває, скоро помиюся і переодягнуся.
Дітки чудово зчитують всі настрої. Так що головний принцип простий: спокійні батьки - спокійна дитина.
І ніколи не можна зриватися на дитину. Навіть у віці 1 місяць це вже жива людина і повноцінна особистість. І поки вона не купує квитки і не планує подорожі, у неї є повне право втомитися в черги на паспортному контролі після декількох перельотів і повідомити про це всіма доступними їй способами. Розслабтеся, черга скоро закінчиться, ви доберетеся до будинку/готелю, наллєте собі келих вина і ляжете спати (:
Всі проблеми поділяються на легко вирішальні і закінчуються самі собою.
Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки


3. Не брати з собою багато речей.
Маленькому мандрівникові потрібно багато багажу, можна починати готуватися до цього морально. ((: Але його можна і потрібно максимально оптимізувати. Наприклад, необов'язково брати з собою поїльники. Можна привчити дитину пити з спортивних/дитячих пляшок. І тоді можна возити з собою тільки шийку, яка підходить до будь пляшці з найближчого магазину.До того ж половина поїльників, з мого досвіду, нещадно протікають, що особливо радує, коли це виявляєш витягнувши його з сумки, де він лежав з купою інших речей а-ля фотоапарат.
Також не треба брати з собою купу іграшок в поїздки. Адже навколо завжди буде купа всього нового і цікавого. Немовляти що іграшки, що сміття - все одинакого цікаво (сміття навіть більше)). Можна взяти одну суперулюблену іграшку. І купити в поїздці ще одну, щоб, наприклад, видати нову в літаку на шляху назад.
Також скрізь є дитячі магазини з підгузками, харчуванням та одягом. Я беру тільки найнеобхідніше, якщо щось ще знадобиться - завжди можна докупити. Та й взагалі, як же обійтися без цього мімімі дитячого шопінгу ((: Так, треба заздалегідь залишати під нього місце.
Сили, зекономлені на перенесення зайвого багажу, ще знадобляться при тасканні коляски або карсита.

4. Багаж.
Валіза має бути на 4 колесах. Хороша. Я готова обожнювати наші Samsonite (всі три, різного розміру) - вони котяться дуже легко, в будь-яку сторону і в будь-якому положенні. Краще переплатити за хороший валізу, ніж опинитися в ситуації, коли твоє китайське непорозуміння порвалося або втратило коліщата, а ти одна з дитиною в одній руці і карситом-коляскою-валізою і парою сумок ручної поклажі в інший ((:
В багаж я беру запас підгузів і серветок на перші два дні. На випадок якщо буде лінь шукати магазини, не встигнемо зорієнтуватися ітд. Те ж саме з дитячим харчуванням - обов'язковий запас на перші дві доби, решта за бажанням і кількістю вільного місця в багажі ((: Улюблена дитяча тарілочка і ложечка багато ваги не додають, зате ми ні до чого не прив'язані.

5. Речі з собою.
Для дитячих речей (підгузники, серветки, їжа, іграшка, змінний одяг тощо) в літак і в машину потрібна окрема сумка. Але не потрібно ніяких крутих з купою кишень і спеціальним відділенням для коробочки з вологими серветками. Ніж простіше, тим краще. Ідеально - м'яка сумка через плече або м'який рюкзак. Він влізе в будь-яке вільне місце і прийме форму саме тієї щілини, куди ви спробуєте його запхати.
Обов'язковий набір дитячої сумки, яка йде з собою в переліт і в машину. Подвійний набір підгузників, пачка вологих серветок, підстилка на пеленальний столик, улюблена іграшка, кілька сосок, змінний одяг, пляшка водою (зі спец шийкою або поїльник) і бебіфуд. Воду та їжу для дитини можна брати з собою в літак майже в необмежених кількостях.
Я люблю брати з собою пару шопінг-сумок (наприклад, з IKEA): вони невагомі і компактні, але здатні вміщати в себе будь-які тяжкості і набагато краще простих пакетів. На всяк випадок (:

6. Підгузники і серветки.
Дивно, але хтось ще примудряється нехтувати такими прекрасними винаходами цивілізації, як одноразові підгузники і вологі серветки для попи. Тому окремий пункт про те, що не треба ускладнювати собі життя, тим більше в поїздках.
В усьому світі продаються памперси і хаґґіс. Прекрасних японських підгузків у Європі, наприклад, немає. У США теж немає, але там є інші, не менш чудові. Так що потрібно перевірити заздалегідь чи підходять стандартні бренди дитині. Якщо ні, то доведеться возити з собою запас на подорож, на жаль.

7. Одяг.
По-перше, в літак потрібно брати змінний одяг і дитині і собі. Один завзятий пффф пюрешкою і ви перетворюєтеся в місцеве опудало, яке ще й пахне. А протікаючі через криво надітого подгуза какашки взагалі можуть стати локальною катастрофою (% На просторах інтернету я зустрічала рекомендації купити набір білих герберовских бодиків і у випадку «протьоків» відправляти їх у смітник. Це зручно, особливо коли їх можна придбати по 8-10 штук за $10, а прати в поїздках складно.
По-друге, ваш власний одяг має бути максимально вам зручним. Особливо, якщо подорожуєш один на один з дитятком. Потрібно забути про ремені з хитрими застібками і джинси на тисячі гудзиків. Ніхто не допоможе їх розстебнути в той момент, коли ти стоїш в туалетній кабінці літака з дитиною в ерго, яка висить на животі, а тут ще і турбулентність ((%

8. Эргорюкзак.
Сама потрібна для перельотів (та й взагалі в житті)) річ – ерго, а зовсім не замовлена заздалегідь люлька. Так, що коляска - це прекрасно (особливо наша, яка складається до мікророзмірів і яку можна брати з собою в салон) і вона теж потрібна в поїздках і в аеропорту. Але в ерго дитину можна укласти спати ще до посадки і не будити різними переміщеннями (не завжди, але найчастіше). Можна сходити в туалет без допомоги бортпровідників. Та й руки не відвалюються гуляти по літаку, якщо немає можливості пустити дитину у вільний рознос навколишнього (:
Якщо політ нічний, а ви - тато, то дитині краще спати в ерго, а не в колисці. З люлькою ви або будете не спати всю ніч, або не зможете прокинутися вчасно (сон годувальниці - це про матір).
Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки
Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки
Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки


9. Коляска.
Вона потрібна (за умови хорошого до неї ставлення у дитини, звичайно). Коляску ми використовуємо і як засіб пересування, і як ліжко на денні сни (щоб не залежати від готелів), і як стільчик для годування.
Можна безкоштовно взяти з собою в літак будь-яку коляску. Навіть якщо це величезна люлька, складається з двох частин. Можна, але величезну краще не варто ((:
Найчастіше (але не у всіх аеропортах) коляска в аеропорту видається біля трапа літака, якщо хочете, а можна і відразу в багаж. Навіть якщо дитина сидить в ерго, в коляску можна скласти весь інший мотлох і не надриватися. Отримання коляски біля трапа по прильоту залежить від бажання місцевих вантажників працювати і правил аеропорту прильоту.
У нас чудова babyzen yo-yo, яку можна брати з собою в салон. Це позбавляє від неприємних сюрпризів у вигляді втрати коляски (як максимум), поломки або бруду (як постійний мінімум - до появи йойо літали з бугою і кожен раз доводилося прати). А так само ми її звертаємо/розгортаємо коли нам зручно, а не коли цього захочуть інші люди. Ця коляска поміщається в будь-яку машину і взагалі суперкрута ((%
Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки


10. Автокрісло.
Сподіваюся, нікому не потрібно пояснювати необхідність цього девайса (:
Дитячі крісла в більшості випадків краще возити свої. Щоб по-перше, не платити за них в прокаті ацькі суми (часто дешевше придбати на місці і потім викинути) і щоб не нариватися на сюрпризи, коли замовленого крісла в прокаті не виявиться. Або воно буде не тієї категорії. Або просто брудне (а діток іноді нудить, так) або поламане. Автокрісло в багаж здається безкоштовно, або йде в салон, якщо воно сертифіковано для перельотів, а у дитини окреме місце.

11. Соска.
Нині тренд цей девайс лаяти. Але я от не дуже уявляю як дати дитині груди, коли ти, наприклад, їдеш по трасі зарулем, а він плаче в карситі на задньому сидінні. Так що сосок у нас цілий обов'язковий запас.

12. Купити і викинути.
Багато девайсів зручно купувати на місці за копійки, а додому не тягнути. Наприклад, дитячу ванночку ми купили в штатах за $5, мили в ній двомісячну дитину два тижні подорожі, а потім просто викинули.
У пляжній поїздці добре пішли парасолька і надувний басейн.
Думаю, в майбутньому так само будемо поступати з горщиком і бустером.

13. Аптечка.
Я волію мати запас основних ліків з собою. Тому що в новій країні не відомо час роботи аптек, ліки за рецептами, інструкції іншою мовою ітд. Основних ліків не так багато - солона вода в ніс (типу саліна або аквалора), градусник, жарознижувальні (парацетамол і нурофен), регідрон і смекта, щось від алергії (мазь і краплі).
У поїздках моя дитина перенесла розеолі з температурою 39-40, ротовірус та грві. Зазвичай все починалося вночі і припасені ліки були дуже до речі.

14. Дитяча косметика.
Крем від подразнень. Мазь бепантен. Якщо їдемо на море, то крем від засмаги для немовлят з максимальним захистом. З першим зубом додалися зубні паста та щітка. Останнє можна купити за необхідності на місці.

15. Страховка.
Завжди купуємо медичну страховку для себе і дитини. Зазвичай беремо саму дешеву, читанням відгуків не морочилися. На щастя, поки що жодного разу не скористалися.
Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки


16. Документи.
Зрозуміло дитині потрібен закордонний паспорт, краще окремий. Немовлятам не має сенсу робити паспорт нового зразка на 10 років, тому що за правилами паспорт потрібно міняти як тільки фотографія перестає бути схожою на людину. Якщо зробити паспорт в один місяць, то вже в рік по-хорошому треба міняти. Так що на 5 років цілком достатньо, його і роблять офіційно за пару днів.
У нас з дитиною різні прізвища, тому возити з собою свідоцтво про народження обов'язково. Його майже завжди запитують на паспортному контролі при вильоті з Росії. Кілька разів запитували і при перетині кордонів інших країн.
Більше ніяких документів для дитини, якщо він подорожує як мінімум з одним з батьків не вимагається.

17. Немовля без місця/з місцем.
До двох років діти літають за 10-30% вартості дорослого квитка (іноді, але рідко, і зовсім безкоштовно) на руках у дорослих. Можна замовити люльку в літаку (у тих авіакомпаній, у яких це можливо), якщо летите без місця. Навіть якщо немовля там не спить або вийшло за вагові обмеження (11кг) - люльки кріпляться на жорсткі стінки за бізнес-класом. Це завжди місця підвищеної комфортності, з великою кількістю простору для ніг і життя (: Можна скласти в люльку весь свій непотріб ((:
Якщо важко тримати дитину весь політ на руках, а кошти дозволяють, то можна купити йому окремий квиток. До 2х років на зльоту/посадці все одно треба бути на ручках, але для решти часу можна взяти на борт сертифіковане для польотів автокрісло і закріпити його на окремому місці.
Європейські авіакомпанії на зльоту/посадці видають спеціальний дитячий ремінь, американські ж вважають, що безпечніше без ременя. Тому в разі перельоту американської а/к можна просто посадити дитину в ерго, сісти в крісло і пристебнутися звичайним ременем. А якщо ви летите європейською а/к, не треба давати сидіти в ерго дитині заснути до вильоту і посадки у літак, все одно швидше за все його розбудять, змусять взяти на руки і пристебнути дитячим ременем.
Комфортное путешествие с младенцем до года. Советы опытной мамочки


18. Перельоти.
За всі перельоти у нас жодного разу не закладало вуха (навіть коли дитина хворіла ентеровірусом). Я десь читала, що поки не заросло джерельце вуха не закладає, але педіатр сказав, що це дурниці і ніяк не пов'язано. Тим не менш, груди/соска/пляшка з водою хоч і не знадобилися, але завжди були напоготові.
При перельотах краще вибирати регулярні рейси і уникати чартерів. Чартери - це завжди вильоти/прильоти в невдалий час, це завжди невизначеність - за правилами їх мають право рухати протягом доби. Це майже завжди убитий салон з незручним компонуванням і хамуваті стюардеси (напевно, їх не беруть на роботу у пристойні місця, ага). Це люди, які летять на відпочинок, які часто починають відзначати свій відпочинок вже в дьютіфрі.
Краще з пересадкою, ніж довгий прямий рейс. На пересадці можна розім'ятися, погуляти по аеропорту, отримати нових вражень. Зрозуміло, якщо рейс не нічний.

19. Час доби для перельоту.
У малят настільки швидко змінюється, що кожен політ, нехай навіть з різницею в тиждень, проходить по-своєму. Але в цілому, з Аліской нам і всім оточуючим поки щастить, тфутфутфу ((% Краще всього йдуть ранкові рейси: дитинка вже скільки-то поспала, її розбудили вночі, ближче до ранку, вона здивовано потаращилася по сторонах 2-3 години по дорозі в аеропорт і в аеропорту (на активне дослідження світу настрій ще не з'явився) і солодко впала в сон на кілька годин польоту. Якщо є пересадка, то взагалі чудово: дитя поповзало з аеропорту, отримало нових вражень і готове далі солодко спати ще якийсь тривалий час. Заодно і часові пояси крадуться.
В польотах денних батькам доводиться проявляти більше фантазії для розваг непосидючого дитини. Але є чималий плюс - батьки самі добре відпочили і готові на подвиги.
А ось у вечірніх і нічних рейсах є великий ризик, що від великої кількості вражень дитя не зможе вчасно заснути. А це, як відомо, загрожує. Плюс, неможливість батьківського сну (один батько буде чатувати, щоб дитя вночі нікуди не випало і не поповзло).

20. В аеропорту.
В аеропорту пасажири з дітьми мають право йти на огляд і паспортний контроль без черги. На практиці ж треба дивитися по ситуації: коли ти прилітаєш чартером, то навіть пробувати пройти через весь цей натовп розлючених людей (половина з яких, до речі, теж з дітками) не варто для збереження своїх нервів (: Що говорити, якщо іноді навіть стоячи на своєму місці і нікуди не рухаючись ти все одно нариваєшся на несхвальні вигуки якої-небудь втомленої жінки.. В інших випадках, швидше за все, люди навколо пропустять вас вперед самі, без будь-яких додаткових питань.
Для огляду в аеропорту необов'язково складати коляску і витягувати з неї дитину щоб прогнати її через сканер, можна наполягати на ручному огляді. Тим більше, що коли летиш одна, зробити це дуже складно – потрібно віддати потримати свою дитину комусь, а працівники огляду, наприклад, чіпати його не мають права без дозволу. Але тут, знову ж таки, все суцільний людський фактор. Ледачим працівникам не хочеться ворушитись заради ручного догляду, тому вони і хапати вас почнуть, і сплячу дитину змусять розбудити.. Але спроба – не тортури.

21. У польоті.
Я завжди намагаюся не створювати незручностей оточуючим. Тому ніколи не залишаю дитину без уваги (або перепоручаю його татові). Якщо дитина не спить, то про те, що йому стало нудно не повинен дізнатися ніхто (: В далекому дитинстві для розваги вистачало грудей, потім просто подивитися по сторонам. В рік все неспання ми ходимо/повзаємо по літаку. Дивимося бортові журнали, їмо рисові печеньки і іншу їжу, граємо паперовими стаканчиками, літаковими навушниками/тапочками/пультом - всім, що попадеться під руку. Намагаємося пити більше води.
Якщо ви захотіли в туалет, а ерго/слінга/тата не виявилося під рукою, то потримати дитину можна попросити і стюардес.

22. Зміна часових поясів.
Ми кілька разів за рік літали в США і Канаду, а це кардинальна зміна часових поясів, джетлаги ітд. Досить важко, але максимум за три дні режим перебудовується. Головне - стежити за часом неспання і сном (:
Наприклад, зараз ми живемо за схемою 2-3-4 (два денних сну). Так що після перельоту основна стратегія не давати дитині довго спати вдень (максимум два цикли по 40 хвилин), а неспання проводити активно, якомога більше гуляти. Вночі не дозволяти спати довше 3 годин, бажано при приглушеному світлі і мінімум ігор. У США у нас зазвичай все змінювалося вже на перший-другий день, з поверненням додому трохи складніше..

23. Їжа.
До півроку у нас було грудне вигодовування і ніяких проблем. Потім пішов прикорм банками, до року банки+загальний стіл.
У різних країнах ситуація з дитячим харчуванням своя. Наприклад, я не знайшла в Європі однокомпонентні овочеві пюре (при введенні прикорму це важливо), а в Америці молочних каш (там окремо каша, окремо суміш). Жодного дитячого кефіру та сиру за межами екс-СРСР країн. Буде складно прочитати склад місцевоюу мовою. А ще ціна в 2,5 євро за банку трохи кусається, особливо коли таких банок йде в день по 4-5. Так що прибережіть місце в багажі (Хоча б на перші кілька днів, поки не розберетеся з місцевими. У Європі скрізь є Hipp, в США - Gerber. Перевірте вдома, чи підходить вам харчі цих фірм.
У більшості авіакомпаній навіть дитині без місця можна безкоштовно замовити спецхарчування - бебіфуд. Зазвичай це набір банок, молоко, сік. Таке замовлення на надання дорослому звичайного харчування не впливає (:
З дорослою їжею в поїздках у нас було так: готель намагалися брати з сніданком (або кафе поруч), дитині кашу. Ланч/обід краще сендвічі/тейкевей і поїсти в парку поки дитинка повзає/дихає повітрям, після обіду баночною їжею. А на вечерю в кафе - спочатку ходили під сон, з віком у нас з'явилася компанія і прикорм з нашої тарілок (: До року вже замовляли дитині окрему їжу.

24. Рисові печеньки.
Це прекрасний винахід ми купили в США. Можна замовити в Росію, наприклад, з iHerb. Без цукру, молока, глютену ітд. Вони бувають різних форм (великі і маленькі) - прекрасне заняття дитині, наприклад, поки ми їмо свій літаковий обід або нам потрібно проїхати ще півгодинки в машині. З тим же успіхом можна використовувати сушіння або кукурудзяні пластівці. Але рисові печеньки розчиняються у роті і їх було не страшно давати дитині вже півроку.

25. ГВ.
Пишу про свій досвід, а у нас він до півроку виключно про грудне вигодовування. Це зручно і безкоштовно. Немає способу простіше заспокоїти (і приспати) дитину.
В якийсь момент я перестала соромитися. Заведіть собі спеціальну ганчірочку і спеціальний одяг. Тоді все буде просто і без шкоди для психіки оточуючих навіть у черзі в Діснейленд.

26. Вибір готелю.
Найчастіше ми не бронюємо готелі заздалегідь. А якщо заздалегідь, то відмінні. В автоподорожі зручніше за все робити це по ходу поїздки: сьогодні бронювати на завтра. Зрозуміло, хот сезон це не кращий варіант, але ми воліємо цих періодів уникати.
Бувають готелі, де проживання з дітьми заборонено. А іноді за немовлят навіть на наявних ліжках беруть додаткові гроші. Треба завжди уважно читати умови.
І готель, і апартаменти - по-своєму добре. Або можна самим готувати їжу і мати більше життєвого простору, або самим не готувати і самим не прибирати, наприклад. Все залежить від тривалості та типу поїздки. Коли як (:
Якщо подорожуємо на машині, то готель вибираємо з паркуванням. Не вистачало ще кататися по вузьких вуличках європейського містечка після насиченого дня в пошуках підходящого місця. Готель краще в центрі - ну навіщо нам громадський транспорт чи таксі без карсита..? А якщо готель недалеко від наших гулятельних маршрутів, то можна зайти туди посеред дня, перепочити. Дуже зручно щоб був сніданок або хоча б кафе по-близькості.
Якщо раніше ми запросто жили в готелях зі спільними ванними кімнатами, то з дитиною це вже занадто незручно. Краще ванна, ніж душ. А якщо душ, то треба щоб він був знімний.
Перші місяці (поки дитина не поповзла) ми воліли два окремі ліжка, а з віком краще одну велику. Якщо є можливість замовити дитяче ліжечко - треба замовляти. Навіть якщо у вас спільний сон, ліжечко можна використовувати як манеж, коли ви вирушите в душ.
Коли добралися до віку вставання біля опори і ходіння, стало важливо, щоб номер був як можна більш мінімалістичним. Ніяких телевізорів на підставках, ніяких гарних скляних ламп на тумбах.
І уважно читати відгуки про чистоту, бо навіть в самому чистому, на перший погляд, готелі, дитинка відразу знайде кут, який вимагає більш уважною прибирання ((%
Возити з собою анти-дитячі пристрої типу затичок для розеток ми ще не почали, бо вік поки дозволяє. Напевно, в недалекому майбутньому це стане актуальним.

27. Поїздки на машині - під сон.
Рідкісна дитина здатна підтримувати гарний настрій в автокріслі тривалий час. Так що ми намагаємося, щоб усі переїзди припадали на сон. І виїжджати потрібно не у хвилину, коли дитина вже повинна почати спати, а приблизно за півгодини. Дитину плавно захитає поки ситуація не дійшла до перегулу.
Треба розуміти, що в поїздці з дитиною не може бути ніяких чітких планів. З однаковими шансами можна встигнути лише третину запланованого, а можна в три рази більше. Так, добре б накидати приблизний маршрут і виїжджати в автотрип під сни. Тільки не дивуйтеся якщо дитинка замість двогодинного сну вирішить, що і 40 хвилин достатньо ( %

28. Життя в русі.
Я дозволяю дитині рухатися в будь-який відповідний момент. Нехай повзає по аеропорту перед польотом, а не сидить у колясці. Попереду нудний політ, а зараз є можливість отримати більше нових вражень. Ми ходимо в дитячу кімнату (вона є в усіх великих аеропортах), подивитися нові іграшки та інших дітей.
Обов'язково заходимо в парк під час прогулянки по місту, поповзати по травичці. Нехай дитина пізнає світ - якщо вона забрудниться або поїсть піску, це не страшно.

29. Щеплення.
Не потрібно піддаватися на ці мракобісні настрої. Тим більше, якщо ви подорожуєте. Коли дитина блює вночі (ротовірус) - це страшно. Коли вас не пускають в літак тому що у дитини висип (вітрянка, краснуха) - це не тільки неприємно, але і дорого. Навіть якщо ви подорожуєте тільки в благополучні розвинені країни, це не врятує вас від аеропортів, вокзалів, натовпів туристів, гастарбайтерів, біженців. Коклюш і грип - дуже часте явище в Європі і США.

30. Оточення.
В цілому нашому дитинці всі навколо раді, в більшості намагалися допомогти (пропустити вперед у черзі, допомогти з багажем, залізти в громадський транспорт, навіть якщо ми всією сім'єю з татом ((: Європейські бабусі постійно хапають малюка за ніжки і щічки. І сюсюкають на всю вулицю (: А якщо «нас не люблять», то ніколи нам про це не скажуть. Але не в Росії. Тут нормальним вважається влізти зі своїми коментарями, дуже потрібними в цей момент, ага. А ще можуть почати пакостити. Якщо одна стюардеса може розчулюватися як дитинка чудово грає і нікому не заважає, то інша запросто прийде й заборонить йому сидіти на підлозі або гуляти по літаку. Або не дати дитині склянку води/соку тому що він без місця і йому не належить. Просто до цього треба бути готовими. І пам'ятати, що ви подорожуєте з дитиною і щасливі, а вони своїм життям не задоволені і намагаються зігнати це на більш слабкій і незахищеній з першого погляду людині.

31. А чи треба?
В цілому, звичайно, дитині на всі ці нові країни і міста в цьому віці абсолютно все одно. І так, це зайвий геморой для батьків (: Дитині добре там, де є мама. А якщо мамі не сидиться на місці і вона набагато краще почуває себе в постійному русі і подорожах, то і дитині так буде краще. Я, наприклад, не витримую вдома весь день (коли погана погода, наприклад, і ми не йдемо гуляти), мені просто не вистачає фантазії на розваги непосидючого дитини. У поїздці ж особливо нічого вигадувати не потрібно – перед дитиною весь світ (:
Зрозуміло, некоректно порівнювати мандрівну дитини з невиїзною. Але думаю, що таке активне пізнання світу дуже позитивно впливає на розвиток. У нас все нові вмілки з'являлися в поїздках. Варто було приїхати в нове місце, як відразу перебували рукиноги, дитинка сідала, починала ходити і тикати пальчиком в нові предмети.

АПД. Досвідчені люди підказують (:
Я зовсім забула написати про кімнату матері і дитини в аеропорту, хоча ми туди часто заглядаємо. Буває, що вона об'єднана з дитячою ігровою. Там зазвичай є мікрохвильова піч, чайник, ліжка, раковина. Іноді навіть душ. Дуже зручно (: Можна перепочити на стикуванні, погріти їжу, випити чай. Хіба що не завжди туди пускають всією сім'єю, зазвичай одна дитина+один дорослий.

Джерело

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме