Все новости

Нова історія міста Глухів від Мішеля Терещенко. ВІДЕО

Нащадок знаменитого роду українських меценатів, 61-річний підприємець Мішель Терещенко, що став мером Глухова на Сумщині каже, що має намір повернути місту славу гетьманської столиці.

Ще торік Мішель мав французьке громадянство. Цієї весни відмовився від нього, щоб отримати українське.

В Україні нащадок меценатів живе і працює 12 років: очолює компанію Linen of Desna, яка вирощує і переробляє льон-довгунець.

Мішель не перший у своєму роду, хто очолив Глухів. Міським головою цього міста уже був його прапрадід Нікола Артемійович Терещенко.

Родина Терещенків 80 відсотків свого прибутку віддавала на благодійність.

У Києві меценати побудували Володимирський собор, п'ять церков, Київський політехнічний інститут, чотири гімназії, одна з яких зараз — Університет транспорту, чотири лікарні, зокрема, Охматдит, Художній музей не вулиці Грушевського, Історичний музей на початку Андріївського узвозу, Бібліотеку медичних наук, Музей Шевченка, Музей Ханенків і Музей російського мистецтва, який хочуть перейменувати в "Галерею родини Терещенків".

У Глухові коштами Терещенків було зведено десять будівель: Педагогічний університет, дві лікарні — святої Єфрозини і Святої Пелагії, притулок для сиріт, жіночу гімназію, чоловічу гімназію, банк, агроколедж, собор Трьох Анастасій і родинний дім Терещенків, де зараз знаходиться Інститут луб'яних культур.

"Росіяни завжди думали, що Глухів — це майже Росія. А тут — навпаки - народився проект української держави. Тут коронували чотирьох гетьманів України — Апостола, Полуботка, Розумовського і Скоропадського. Народ у Глухові дуже патріотичний. На день незалежності вулицями Глухова пронесли 50-метровий український прапор. Тому я не хочу, щоб Глухів був останнім містом в Україні, в якому ще не зняли Леніна. А зараз ризик такий є. Ми за 10 кілометрів від кордону з Росією. Якщо проведемо декомунізацію, якщо сюди прийдуть інвестори — про це відразу знатимуть по той бік кордону. Багато сімей розділені між Росією і Україною, вони спілкуються. І це вже буде великою проблемою для Росії", - розказує Терещенко.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Также по теме
Коронавирус: страшная сила статистики и графиков
Пандемия: главные новости утра 16 марта
Коронавирус наступает на человечество: как обезопасить себя от заражения
Жители Украины считают мову важным атрибутом независимости
Что делали два миллиона украинских ФОПов в 2019 году. Статистика и аналитика
Лучшее за неделю
Мультимедиа
Балканская наркокартельная война в Киеве: киллеры задержаны
У Медведчука заявили о взрыве возле офиса и пострадавших, но полиция опровергает
Блокбастер в квартире снял украинский режиссер Василий Москаленко
Коронавирус. Детей от суррогатных мам не могут забрать биологические родители
В Кении спасли малыша-носорога, и он покорил Сеть