"Підтримати"
Новини
Всі новини

Житель Ужгорода за 10 місяців самостійно побудував енергоефективний будинок. ФОТО

Житель Ужгорода за 10 месяцев самостоятельно построил энергоэффективный дом. ФОТО

Народний умілець Валерій Самойлов з Ужгорода самостійно спроектував і побудував енергоефективний будинок-півсферу.

Валерій не має ні архітектурної, ні інженерної освіти – самостійно вівчив ази курсу геометрії за 8 клас, за допомогою спеціальної програми він навчився проектувати 3D-моделі на комп'ютері. З її ж допомогою він спроектував напівкруглий енергоефективний будинок.

Каркас купольного будинку складається з дерев'яних деталей, які з'єднуються між собою спеціальними металевими кріпленнями. В якості утеплювача будівельник використовував ековату, яка добре утримує тепло. Ужгородський майстер витратив на зведення будинку-півсфери 10 місяців – все це час він працював у самоті. Вартість такого будинку становить $7 тис. На думку автора конструкції, будиночок-півсфера може простояти не менше 50 років.
Житель Ужгорода за 10 месяцев самостоятельно построил энергоэффективный дом. ФОТО

Незважаючи на те, що зовні будинок здається дуже маленьким, всередині багато світла, затишно і просторо. Будинок складається з єдиної кімнати. Всі меблі в будинку господар змайстрував самостійно, використовуючи екологічні матеріали.

Опалення будинку здійснюється дровами – сферична форма приміщення забезпечує швидкий нагрів повітря через відсутність перегородок і скороченою площі несучих конструкцій. Незвичайна форма будинку дозволяє дуже довго зберігати тепло близько 26°С. В холодний зимовий день на добу потрібно всього 7 кг дров.

Джерело

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме