Новости
Все новости

Втрачені об'єкти столичної культспадщини

В Управлінні збереження історичного середовища та охорони об'єктів культурної спадщини КМДА перелічили найбільш резонансні об'єкти культурної спадщини, що були незворотно втрачені.

Про це повідомляє "УНН".

"Найбільш резонансними об'єктами культурної спадщини, що були втраченими у Києві, є будівлі по вул.Сагайдачного, 1, вул.Різницькій 2/32-34 та комплекс Київського водогону біля Поштової площі», — повідомив начальник Управління збереження історичного середовища та охорони об'єктів культурної спадщини КМДА Сергій Груздо.

Маєток 1909 року — так звана «садиба архітектора Казанського» — було знесено у ніч на 30 грудня 2010 року, на вулиці Сагайдачного, 1. Садиба стояла під Володимирською гіркою поруч із фунікулером.

На вулиці Різницькій 2/32-34 до 2008 року стояв занесений до Держреєстру нерухомих пам'яток одноповерховий цеглянийбудинок Ломтєвих, побудований ще в 1837 році за проектом Людвіка Станзані.

На початку ХХ століття в садибі розташувалась приватна жіноча гімназія Ольги Плетньової.

Найвідомішою вихованкою була Алла Тарасова — майбутня зірка МХАТу і народна артистка СРСР. Пізніше на будинку було встановлено меморіальну дошку, а в 1981 році — відкрито музей Тарасової. Тепер тут розташований бізнес-центр.
Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показать еще новость