"Підтримати"
Новини
Всі новини

Всесвітній потоп набагато ближче, ніж ми думаємо - вчені

Всемирный потоп гораздо ближе, чем мы думаем - ученые

Ні для кого не секрет, що рівень води в Світовому океані піднімається. Однак тепер вчені вважають, що цей процес відбувається набагато швидше, ніж вважалося раніше.

Нове дослідження Управління океанологічних і атмосферних явищ (США) показало, що рівень Світового океану зростає на 25% швидше, ніж припускали раніше. Для мільйонів людей підйом рівня води навіть на 1 м був би катастрофою, а тут можна говорити про 5 м. Вже до 2050 року вода може затопити десятки великих мегаполісів, і саме існування цивілізації (у всякому разі в тому вигляді, в якому ми її знаємо) буде поставлено під питання. Зона затоплення торкнеться території, на яких проживає більша частина населення. У результаті з'являться мільйони біженців.

Якщо говорити конкретно, то вода затопить все східне узбережжя США (включаючи Нью-Йорк), північну частину Канади і латиноамериканське узбережжі. В океані виявиться також сама густонаселена частина Австралії і багато європейські міста. Що стосується причин явища, то експерти Управління океанологічних і атмосферних явищ роблять акцент на антропогенних факторів. Простіше кажучи, людство саме провокує глобальний потоп.

Раніше, нагадаємо, в рамках проекту National Geographic «Якщо весь лід розтане» була представлена карта Землі після того, як розтануть всі льодовики. При такому сценарії рівень води підніметься на 65 м. Все це, за словами експертів National Geographic, може відбутися через 5 тис. років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме