"Підтримати"
Новини
Всі новини

Для успішного проходження опалювального сезону Україна накопичила додаткові 10% вугілля

Для успішного проходження опалювального сезону Україна накопичила додаткові 10% вугілляУкраїна почала накопичувати запаси вугілля для опалювального сезону і за останній тиждень літа накопичила 150 тис. тонн вугілля.

Про це в ефірі "5 каналу" в неділю ввечері повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Протягом останнього тижня ми додатково поклали на склади понад 150 тис. тонн вугілля. Але враховуючи, що необхідно накопичити 1,5 млн тонн, то це 10% від того обсягу, який треба накопичити. І це протягом, по суті, тижня. Крім того, вересень і жовтень були завжди тим періодом, коли саме запаси і накопичувалися, тому що протягом літа накопичувати їх не зовсім доречно, оскільки вугілля "горить" - із часом на складі втрачає свої якісні характеристики, воно втрачає калорійність", - заявив міністр.

За його словами міністерстві покладають сподівання й на атомні електростанції.
"Атомна енергетика цього року взяла на себе велику частку. І вона більшою мірою є тією силою, яка допоможе нам пройти опалювальний сезон м'якше, без форс-мажорних випадків", - зазначив Демчишин.

Говорячи про можливість виведення на беззбитковий рівень державних шахт, міністр висловив переконання, що для цього необхідно фінансово збалансувати шахти, які можуть працювати без збитків, а безперспективні - закривати.

"У коаліційній угоді зазначалося, що ще чотири роки буде державна підтримка. Це буде саме період, коли державні шахти планомірно оптимізуватимуть. Нині стоїть завдання протягом року або півроку провести цю роботу. Це – нереально. Найкращий метод: фінансово збалансувати ті шахти, які можуть працювати без збитків. А ті, що безперспективні, протягом року-півтора все ж закривати... За цей час можна перевести весь сегмент, який контролює держава, у беззбитковість. І не треба буде шукати потім додаткових дотацій для галузі. На сьогодні ми зазнаємо збитків, близько 250 млн щомісяця", - пояснив глава міністерства.

Демчишин також повідомив, що для технологічного переоснащення державних шахт необхідно 1 млрд грн.

"На державних шахтах наразі потроху, але збільшується обсяг видобутку... За певних позитивних зрушень можна нарощувати обсяг, що дасть змогу знизити собівартість і, відповідно, зробити беззбитковими. Для цього треба десь 1 млрд грн, які необхідні на обладнання, на технологічне переоснащення. Ці кошти потрібні для того, щоб не втратити нашої вугільної галузі", - заявив міністр.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме