"Поддержать"
Новости
Все новости

Воїну АТО для екіпірування доводиться виготовляти ювелірні, патріотичні прикраси. ФОТО

Сергій Яценко із Запоріжжя, який добровільно пішов захищати Україну на сході, у перервах між боями створює ювелірні прикраси із української символікою. Серед покупців — багато українів із-за кордону. На зароблені гроші Сергій купує екіпіровку для себе і своїх побратимів.

Про це йдеться у матеріалі Телеканалу новин «24».

До війни чоловік працював на заводі. Ювелірна справа була як хобі. Кілька років тому, коли це ще не було таким популярним, Сергій почав виготовляти зі срібла вироби з українською та слов’янською тематикою.

А коли почалася війна, вирішив піти на фронт. Проте, у військкоматі чоловіка не взяли через стару травму. Але боєць вирішив, що не залишиться осторонь подій у країні, та звернувся до одного з добровольчих батальйонів.

«Спочатку чергував на блокпостах у Запоріжжі, ловив місцевих сепаратистів. Майже 90% моїх друзів зараз воюють. Серед нас і футбольні фанати, і націоналісти. Ті, кого свого часу міліція дуже ганяла», — розповідає Сергій Яценко.

Влітку доброволець вперше відправився в зону АТО. Служив в районі Широкиного.

Розповідає, що навіть за умов війни знаходить час на творчість.

"Декотрий час я там, потім приїжджаю додому, щоб виконати всі ювелірні замовлення, які надходять і накопичуються", — говорить чоловік.

За словами Яценка, багато замовлень йому надходить з-за кордону, серед яких Канада, США, Іспанія, Австралія, навіть Росія. Усі замовники хочуть бачити на своїх прикрасах українську символіку. Сергій пояснює це тим, що це діти української діаспори, які ніколи не були в Україні, проте, хочуть мати її частинку.

Більшість зароблених коштів чоловік витрачає на екіпіровку для себе і своїх побратимів. Йому таким чином вдалося вже одягнути і взути кількох чоловік зі свого підрозділу.

Також, багато людей, коли дізнаються по те, куди підуть кошти, допомагають українському захиснику просто так.

По поверненні з війни, Сергій Яценко не виключає, що хотів би, щоб його справа приносила йому дохід. Говорить, що при належних умовах хотів би займатися ювелірною справою для того, щоб вистачало на життя.

До речі, для багатьох прикраси запорізького майстра стали своєрідними оберегами. Вже кілька пар обрали для себе срібні обручки з мотивами

My Webpageнаціональної вишиванки замість традиційних золотих.

Присоединяйтесь к нам в соцсетях Facebook, Telegram и Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показать еще новость