"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Великобританії тестують дорожнє полотно з переробленого пластику

07:10, 23 травень 2017
1 700

Поверхню Землі перетинає близько 24,8 мільйонів кілометрів доріг. Для їх створення були використані сотні мільйонів барелів нафти.

Інженер Тобі Маккартні (Toby McCartney) придумав як можна уникнути витрати природних ресурсів і зростаючої проблеми забруднення пластику. Його компанія, MacRebur, заснована в Шотландії, прокладає дороги, які на 60 відсотків міцніше звичайного асфальту, їх термін служби в 10 разів довше - і вони зроблені з переробленого пластику.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на facepla.net

Дороги потребують витратного технічного обслуговування протягом довгого часу, оскільки погодні умови і трафік значно знижують їх якість, що веде до появи ям і вибоїн.

Між тим в океані плаває близько п'яти трильйонів пластикових шматочків. Маккартні придумав рішення двох проблем.

Він перетворює 100 % перероблений пластик в те, що він називає гранулами MR6, або відходи пластику в дрібних гранулах, які замінюють бітум, матеріал, узятий із сирої нафти, що використовується при будівництві доріг, і продається нафтовими компаніями, такими як Shell.

Зазвичай дороги складаються із зразкового співвідношення: 90% породи, піску, вапна і 10% бітуму.

Процес, розроблений MacRebur, замінює велику частину бітуму, використовуючи пластик побутових відходів, сільськогосподарські відходи і промислові відходи. В іншому випадку велика частина сміття потрапила б на звалище.

Великобритания тестирует дорожное полотно из переработанного пластика
На асфальтозмішувальній установці гранули MR6 змішуються з видобутою гірською породою і бітумом, і, як коментують працівники, процес насправді такий же «як змішування звичайним способом з добавками в бітумний продукт».

Компанія MacRebur провела детальне тестування, щоб визначити, наскільки добре будуть працювати їхні дороги, і створила дорожні покриття для вантажних парків, злітно-посадкових смуг аеропорту і для доріг місцевої ради.
Великобритания тестирует дорожное полотно из переработанного пластика
Компанія сподівається, що її досвід допоможе змінити спосіб будівництва доріг і переробки відходів пластмас у Великобританії, Європі і в кінцевому підсумку у всьому світі.

Розроблений продукт також став переможцем у конкурсі Virgin Business Voom в 2016 році, компанія отримала національну підтримку для свого підприємства.

Причиною, чому у Маккартні виникла ідея використовувати пластик для будівництва доріг, була ситуація в школі його дочки. Якось учитель запитав клас, що живе в океані, а його дочка відповіла: «Пластмаса».

Батько не хотів, щоб дівчинка виросла в світі, де б це було правдою. Він також був в Індії, де бачив, як місцеві жителі ремонтували дірки на дорогах, вставляючи в отвори пластикове сміття, після чого його підпалювали.

Першою дорогою компанії була власна під'їзна дорога до будинку Маккартні, а сьогодні кілька кілометрів дороги були закладені в графстві Камбрія у Великобританії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини