"Підтримати"
Новини
Всі новини

91-річний іспанець вже півстоліття своїми руками будує величезний собор. ВІДЕО

91-летний испанец уже полвека своими руками строит огромный собор. ВИДЕО

91-річний іспанець Хусто Гальєго-Мартінес ось вже 53 роки один будує свій власний собор в іспанському містечку Мехорада-дель-Кампо в 20 км від Мадрида. Хусто почав будувати його 12 жовтня 1961 року на ділянці, яка дісталася йому в спадок від батьків.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на tvrain.ruНайдивовижніше, що собор будується без проекту, а Хусто ніколи не навчався архітектурі.

«План собору є тільки в моїй голові, і з часом він переглядається, в залежності від моїх можливостей і натхнення»
, — розповідає він.

Він вирішив побудувати церкву в подяку за зцілення від туберкульозу, яким він захворів 50 років тому, і через який йому довелося покинути цістерціанскій монастир Санта-Марія-де-Уерта, де Хусто проходив послух.

За рідкісним винятком Гальєго-Мартінес все робить своїми руками. Іспанець працює по 10 годин щодня, крім неділі, іноді в будівництві йому допомагають його шестеро племінників і час від часу добровольці.

Щоб роздобути гроші на будівництво, Хусто здає в оренду або продає свої успадковані землі, іноді йому допомагають приватними пожертвами.

Більшість будівельних матеріалів та інструментів, якими Хусто користується для будівництва свого собору, є вторинною сировиною. Деякі будівельні фірми, зокрема жертвують матеріали на зведення храму. Колони, наприклад, зроблені з бочок для бензину. Будівля будується без допомоги крана. Необхідно приблизно 15-20 років для завершення будівництва.

91-летний испанец уже полвека своими руками строит огромный собор. ВИДЕО
91-летний испанец уже полвека своими руками строит огромный собор. ВИДЕО


Зовнішній розмір будівлі 20×50 метрів, а загальна площа ділянки 8 000 метрів в квадраті, висота головного купола будівлі (за зразком базиліки Святого Петра) близько 40 метрів, діаметр близько 12 метрів.

Хусто Гальєго-Мартінес заповів собор католицької єпархії Алькала-де-Енарес, до якої місто Мехорада-дель-Кампо належить територіально.

Місцеві жителі ставляться до будівництва по-різному: одні вважають, що собор привабить туристів, інші, навпаки, незадоволені і називають будівлю «собором ненормального».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме