"Підтримати"
Новини
Всі новини

Жити по-новому не виходить: багатомільйонний тендер на постачання тролейбусів до Одеси виграла фірма соратника Порошенка

Жить по-новому не получается: многомиллионный тендер на поставку троллейбусов в Одессу выиграла фирма соратника Порошенко

У березні комунальне підприємство "Одесгорэлектротранспорт" оголосило про проведення тендеру на закупівлю п'яти нових тролейбусів для перевезення не менше 10 пасажирів.

Сума тендеру перевищив 26 мільйонів гривень. А перемогла у ньому компанія соратника Президента України Петра Порошенка, першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського (Свинарчука).

Олег Гладковський (Свинарчук). Фото з відкритих джерел

Жить по-новому не получается: многомиллионный тендер на поставку троллейбусов в Одессу выиграла фирма соратника Порошенко


5,3 мільйона за штуку

Як зазначено в "Вісник держзакупівель", новий електротранспорт надійде в Одесу в кінці 2016 року. Вартість одного тролейбуса складає 5,3 мільйона гривень. Розрахований транспорт на перевезення 100 пасажирів, салон – повністю низькопідлоговий, що робить його зручним для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Крім цього, тролейбуси обладнані вай-фай роутерами та відеокамерами за посадкової майданчиком і зоною позаду тролейбуса. В кабіні водія на вимогу замовника буде встановлений кондиціонер.

Жить по-новому не получается: многомиллионный тендер на поставку троллейбусов в Одессу выиграла фирма соратника Порошенко


Переможцем тендеру стала компанія "Богдан Моторс", що входить в корпорацію "Богдан". Кілька років тому Олег Свинарчук, який змінив прізвище на Гладковський викупив "Богдан Моторс" у Петра Порошенка, але, по всій видимості, вони залишилися соратниками і бізнес-партнерами, оскільки президент України вже в серпні 2014 року призначив Олега Гладковського на посаду голови Міжвідомчої комісії, яка контролює експорт зброї. Пізніше в лютому 2015 року бізнес-партнер Петра Порошенка стає заступником секретаря РНБО. Але високі пости не заважають, а навіть, очевидно, допомагають продовжувати робити великий бізнес в Україні. А прибуток виводити в офшори.

Офшорний слід

Після гучного офшорного скандалу і ім'я Олега Гладковського було помічено журналістами в так званих "панамських документах" – зокрема, політик є власником офшору TECKFORD INVESTMENTS FINANCIAL CORPORATION. Так, на своїй сторінці у фейсбуці журналіст Анна Бабінець написала наступне:

“Нові прізвища з PanamaPapers. У 2014 році Олег Свинарчук, власник корпорації "Богдан", змінив прізвище на Гладковський. Кажуть, хотів увійти в політику з новим ім'ям. І дійсно, в серпні 2014 року Президент Порошенко призначає колишнього бізнес-партнера головою Міжвідомчої комісії, яка контролює весь експорт зброї. А в лютому 2015 року Гладковський стає заступником секретаря РНБО. Тільки пан Гладковський забув виправити своє прізвище в реєстраційних документах на Британських Віргінських островів (БВО). У 2009 році Олег Свинарчук став власником компанії TECKFORD INVESTMENTS FINANCIAL CORPORATION, яка пов'язана з корпорацією "Богдан". Цей сертифікат від 25 червня 2015 року підтверджує, що Свинарчук є єдиним акціонером компанії на БВО. Державна посада не змусила пана Свинарчука відмовитися від офшору на БВО. Що ж, бере приклад з шефа і колишнього бізнес-партнера?".


Жить по-новому не получается: многомиллионный тендер на поставку троллейбусов в Одессу выиграла фирма соратника Порошенко


Сам Олег Гладковський не заперечує, що є власником віргінського офшору, який був створений ще в 2007 році. Політик не бачить в цьому жодної проблеми:

“На сьогодні жодного конфлікту інтересів не існує. Відразу після призначення мене на держслужбу я вийшов з усіх органів управління абсолютно всіх компаній. Я не приймаю жодних управлінських рішень і відійшов від справ бізнесу. Так, я залишаюся одним з акціонерів підприємств корпорації "Богдан", власником кількох компаній, що не заборонено законом"
, – передала слова Гладковського прес-служба корпорації "Богдан".

Читайте на Infokava.com: Журналісти знайшли зв'язок між Порошенком і офшором, який торгує з "Газпромом"

Але повернемося до одеських тролейбусів. Конкурентами соратника Порошенка були дві компанії: зокрема, україно-німецьке підприємство "Електронтранс", яке запропонувало набагато більш низьку ціну – по 3,5 мільйона за тролейбус, але не виконав технічне завдання одеських замовників, а саме, в транспорті відсутні незалежні підвіски ходової частини. А також фірма "Електрон", але компанія вийшла з більш дорогим пропозицією – 32 мільйони гривень за замовлення.

Отже, переможцем стає легко "Богдан Моторс", який раніше поставляв транспорт в різні міста України, в тому числі, Вінницю, Черкаси та Суми.

Жить по-новому не получается: многомиллионный тендер на поставку троллейбусов в Одессу выиграла фирма соратника Порошенко


Приміром, на початку 2014 року оновлення транспорту у Вінниці корпорацією «Богдан» обійшлося в 113 мільйонів гривень, що по тому курсу перевищила 14 мільйонів доларів США.

Олена Зигульская, для “Ні корупції!"

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини