"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Києві хочуть знести Арку Дружби Народів

18:44, 20 травень 2016
2 601
В Киеве хотят снести арку Арку Дружбы Народов

У Києві замість Арки Дружби народів, яка присвячена українсько-російському возз'єднанню, може з'явитися монумент воїнам АТО. Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук в ефірі одного з українських телеканалів

Відповідаючи на питання про доцільність встановлення у центрі Києва монумента загиблим героям, Нищук сказав, що ця тема вже обговорюється.

"Зараз обговорюється на місці Арки Дружби народів... При будь-яких обставин її (Арку Дружби народів, – ред.) повинні знести. Вже зараз це обговорюється",
- зазначив міністр.

Ідея знесення Арки не нова. З такою пропозицією в травні 2014 року виступив тодішній голова Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко. Щоправда, він пропонував на місці Арки побудувати церкву, яка там колись розташовувалася.

У вересні 2015 року з аналогічною ідеєю виступив головний архітектор Києва Сергій Целовальник. За словами Цельвальника, ця арка марна, оскільки "російські війська прийшли на українську землю з танками, і йде справжня війна". Крім того, Целовальник не бачив художніх достоїнств у цій споруді.

Така заява викликала хвилю критики і несхвалення не тільки у простих киян, пише РІА Новини Україна

"Целовальник хоче знести Арку Дружби народів, а я хочу знести Целовальника", — написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook арт-менеджер і громадський діяч Володимир Кадигроб. "Головний архітектор вважає Арку марною, тому що "дружби народів більше немає". Нічого що можна сенс поміняти шляхом нескладних символічних дій і залишити місту одну з небагатьох цікавих робіт, так вдало вписаних у ландшафт і, до речі, одну з найбільш привабливих скульптур для туристів. Нашим містом продовжують керувати з минулого".


Тоді ж свою пропозицію Целовальника висунув і нардеп Сергій Лещенко.

"У головного архітектора Києва Целовальника прокинувся синдром знесення. Він хоче знести Арку Дружби народів, тому що пропала ця сама "дружба". Підтримуючи порив Целовальника, я б порадив почати зі знесення парочки поверхів будинку Хорошковського на Поштовій площі, проект якого отримав путівку в життя при Целовальнику"
, — написав він на своїй сторінці в Facebook.

Втім, Целовальник не встиг втілити свою ідею в життя, бо незабаром позбувся своєї посади з легкої руки мера Києва Віталія Кличка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини