"Підтримати"
Новини
Всі новини

Незвичайні види акул. ФОТО

14:01, 16 травень 2016
14 872
Самые необычные виды акул. ФОТО

Світовий океан став будинком для акул – агресивних істот і ненажерливих, що наводили жах на багатьох морських мешканців і на людей. Природа «забезпечила» їх гострими зубами, потужним обтічним тілом і «нордичним» характером. Але, виявляється, є види, дивлячись на яких не віриться, що це акули, так і поведінка їхня зовсім не «акуляча»...

Килимова акула або бородатий воббегонг

Самые необычные виды акул. ФОТО

Погодьтеся, на акулу вона зовсім не схожа. Ці донні морські тварини, поширені в теплих водах, виростають в довжину трохи більше метра, але іноді зустрічаються і триметрові особини. Тіло у воббегонга плоске, розширюється до голови з досить несимпатичним рилом, невиразними немигаючими очима, дрібними зубками і шкірними наростами, що нагадують бороду. Ними килимова акула «прочісує» морське дно, шукаючи собі прожиток – крабів, креветок, молюсків, голкошкірих і дрібну рибу. Плямиста шкіра дозволяє бородатому воббегонгу добре маскуватися на дні, зливаючись з коралами і морськими водоростями.
Цікавий факт. Практично всім видам акул потрібно рухатися, щоб дихати. А воббегонги можуть дихати, не рухаючись. Це малорухливі тварини. Отже, калорій вони спалюють менше, тому і їжі їм потрібно трохи.
Килимові акули не небезпечні для людей, хоча чіпати їх або хапати за хвіст все ж не варто – можуть вкусити.

Лисяча акула

Самые необычные виды акул. ФОТО

Інші її назви – «морська лисиця» або «морська молотарка». Найвидатніша частина тіла цієї акули – великий хвіст. Він потрібен їй зовсім не для краси або для зручності плавання, а для полювання. Побачивши риб, лисяча акула починає кружляти навколо них, розмахуючи хвостом і зганяючи рибок в щільну зграю. Потім акула пірнає вниз «риб'ячої купи», розташовуючись хвостом вгору, і силою вдаряє ним по потенційному обіду». Швидкість хвоста в цей момент складає 80 км/год, тому у потрапившої під нього риби немає шансів врятуватися. Звідси і назва – «морська молотарка». Акула дуже ненажерлива, тому швидко починає хапати оглушенную рибу. Якщо її живіт вже повний, а вбита хвостом риба на поверхні води ще є, лисяча акула відригує частину з'їденої риби, і починає пожирати все ще плаваючу на воді. Ось яскравий приклад безмежної жадібності! Лисяча акула може полювати і на живу рибу, навіть вистрибуючи з води. Це часто слугує їй погану службу, оскільки необережна акула нерідко примудряється зачепитися своїм видатним хвостом за рибальські снасті.

Акула-слон чи велетенська (гігантська) акула

Самые необычные виды акул. ФОТО

Цей гігант зі стислим з боків тілом і головою з коротким хоботом виростає до 10 метрів в довжину і важить більше 4 тонн. Паща цієї акули настільки велика (до трьох метрів у діаметрі), що невеликі зуби зовсім непомітні. Здавалося б, маючи такий ротик, запросто можна харчуватися великими тваринами. Але ні. Акула-слон їсть лише планктон. Вона, повільно пливучи з розкритим ротом, закачує в нього величезну кількість води з планктоном, воду потім відфільтровує крізь зябра, а планктон ковтає. Шлунок її може вмістити до тонни їжі.
У гігантської акули є й інша назва – «акула, що гріється», оскільки вона дуже любить плавати на поверхні води, підставляючи своє могутнє тіло теплому сонечку. Особливо активно велетенська акула харчується влітку і навесні, а в холодну пору року, коли планктону стає менше, вона або живиться за рахунок жирових запасів печінки, або опускається в пошуках планктону на велику глибину (до 1 км).
Печінка цієї акули становить 1/5 від її ваги, жир вважається дуже корисним для людини, так і м'ясо з кістками знайшли застосування у людей. Тому цих гігантів масово знищують. А шкода, адже вони абсолютно нешкідливі.

Акула-молот

Самые необычные виды акул. ФОТО

Акула-молот – одна з найбільших акул (від 5 до 7 метрів) і одна з найбільш древніх риб нашої планети (більше 25 мільйонів років). Вага її може досягати 350 кг. Ці акули живуть у теплих морях.
У цієї акули дуже незвичайна голова з двома розташованими з боків частками, на яких видно маленькі вічка і спеціальні органи для уловлювання запаху. Акула-молот дуже ненажерлива і нерозбірлива в їжі: вона їсть і великих тварин, і своїх родичів-акул.
«Потенційна їжа», намагаючись сховатися від цього хижака, заривається у пісок, але марно. Акула-молот вловлює своєю головою імпульси, що йдуть від їхніх тіл, кидається на них і буквально видирає перелякану рибу з піску. Акула-молот становить небезпеку і для людини.

Довгокрила акула

Самые необычные виды акул. ФОТО

Це дуже агресивна і повільна акула, поширена в теплих морях. Вона терпляче чекає, коли в поле її зору потрапить яка-небудь видобуток. А коли це трапляється, наприклад, з'являється зграя риб, довгокрила акула починає жадібно хапати їжу. Після трапези цих акул на поверхні кривавої води плаває багато недоїдених тварин або риби.
Не гребує вона і людським м'ясом. Наприклад, в сорокові роки минулого століття біля Південної Африки зазнав аварії корабель з тисячею пасажирів на борту. Практично всі, хто потрапив у воду, були живцем знищені довгокрилими акулами.
Довгокрилі акула кружляють неподалік від кораблів, хапаючи все, що з них викинуть. В утробі виловлених акул інший раз знаходили пакунки зі сміттям.
Довгокрилі акула виловлюються людьми заради великих плавців, які йдуть у їжу.

Котяча акула

Самые необычные виды акул. ФОТО

Це плямиста, як кішечка, невелика акула (максимум 1м 20 см) веде малорухливий спосіб життя в теплих морях, серед коралів. Вдень вона нерухомо лежить, сховавшись в коралі, а вночі вирушає на пошуки їжі. Акула своїми вусиками промацує дно і вишукує там дрібну рибу і ракоподібних.
Дивовижний факт. Ці цікаві тварини пристосувалися більше десяти годин обходитися без води. Це за багато століть напрацьована особливість, яка виникла із-за того, що цих акул відлив часто залишає на березі.
Котяча акула нерідко міститься в акваріумах.

Великорота акула

Самые необычные виды акул. ФОТО

Великорота акула – одна з найбільш маловивчених морських тварин і сама рідкісна у світі риба. Вперше вона була виявлена у 1976 році, з тих пір люди виявили лише 47 цих тварин.
Вага цих п'ятиметрових гігантів з великою головою і метровою товстогубою пащею – півтори тонни. Харчуються вони крілем, причому роблять це досить цікаво. Їх паща зсередини має поверхню, що світиться, яка і залучає дрібних тварин і планктон. Це найбільша морська тварина, що світиться ! Захопивши велику кількість води і «їжі», гігант фільтрує воду, а їжу проштовхує величезним язиком в глотку. Якщо особливо спритна жертва спробує втекти з пащі губошльопа, то на її шляху встають дрібні зуби, розташовані у 23 ряди по 300 штук в кожному!
Великорота акула має водянисте тіло, яке не дозволяє їй потонути. Але воно ж часто стає здобиччю інших хижаків. На неповоротку і дуже повільну акулу може напасти зграя кам'яних окунів, які своїми гострими зубами виривають шматки її тіла. Також її цілком може проковтнути кашалот.

Пилоносна акула

Самые необычные виды акул. ФОТО

Пилоносна акула - риба невеликого розміру (до двох метрів) з довгим наростом на носі, забезпеченим зубцями. Навіщо він потрібен? Щоб розпушувати ним ґрунт, ранити «їжу» і битися з суперниками. Цікаво, що зламані зуби можуть відростати знову. Мешкають пилоносні акули в теплих морях.

Акули, що світяться

Самые необычные виды акул. ФОТО

Акули, що світяться – дуже агресивні риби, але від побратимів їх відрізняє одне: вони не вбивають жертв, а лише відкушують від них потрібну частину і пливуть геть. У їх раціон входять кити, касатки, риба-меч або навіть брати, такі ж акули, що світяться. Але інший раз вони також стають чиїмось обідом. Одного разу акулу, що світиться, виявили в шлунку великого тунця.
Ці 50-сантиметрові акули живуть у теплих морях. Вдень вони мешкають на великій глибині (іноді до 3 км), а вночі піднімаються на поверхню.

Акула-домовик або акула-гоблін

Самые необычные виды акул. ФОТО

Ця страшненька акула з досить дивною зовнішністю дуже мало вивчена. У неї витягнутий ніс і некрасиві щелепи з гострими зубами, які в потрібний момент (під час полювання) можуть висуватися вперед. Акула-домовик важить близько 200 кг, а довжина її – 3,5 м. Вона поширена на великій глибині у всіх океанах. У неї дуже слабкий зір, так він їй і не потрібний на такій глибині!

За матеріалами: morefactov.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини