"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дмитро Гнап: Я можу назвати два десятки способів крадіжки мільйонів компанії Київенерго

11:00, 08 травень 2016
2 190
Дмитрий Гнап: Я могу назвать два десятка способов воровства миллионов из компании Киевэнерго


Тарифи за комунальні послуги за останній час значно виросли. З чого складається ця, так звана, ринкова ціна, нам - звичайним жителям України - зрозуміти і пояснити дуже складно. Дмитро Гнап вже провів кілька своїх розслідувань щодо Київенерго. Ось що він пише на сторінці у facebook...

Відчуття якогось прихованого обману з цим підвищенням тарифів, правда? Тобто, коли влада говорить, що не можна жити як і раніше потрібно платити ринкову ціну за тепло і газ, то з цим, звичайно, не посперечаєшся. Але коли ти питаєш: хлопці, ок ми будемо платити, але покажіть з чого складається ваша так звана ринкова ціна? Скільки йде на собівартість, а скільки власник обленерго кладе собі в кишеню? Яка у нього норма прибутку? У цих хлопців починають бігати очі і потіти руки.

Наприклад, від Київенерго, я вже кілька років добиваюся списка їх основних витрат з конкретними цифрами у гривнях. Мені регулярно повідомляють, що це комерційна таємниця. Максимум на що вони спромоглися, так це намалювати ось цю кольорову діаграму, на якій рішуче не зрозуміло, що за чим, і скільки грошей особисто Рінат Ахметов на цьому заробляє. У НКРЭКП, який як регулятор має доступ до цих документів, мені відповіли, що у Ахметова все по-чесному, без обману. Але цифри і суми назвати відмовилися: "ти просто нам вір".

Але я не можу повірити, тому що опублікувавши кілька розслідувань з Київенерго, я можу назвати два десятки способів крадіжки мільйонів з цієї компанії. Від пошесті із споживанням газу і до завищених норм витрат тепла в будинках без лічильників. Від недогріву води і до "липових" тендерів.

Вишенька на торті: 900 мільйонів гривень, що пан Ахметов вивів з Київенерго у 2012-2013-му роках, страхуючи об'єкти генерації в своїй рідній страхової компанії АСКА. І це все було закладено в тариф, який нам впарювали з жалібним виттям як "економічно необґрунтований. І ми за це заплатили зі своїх кишень. Хоча, за нашими даними, не менше 30% розміру тарифу штучно завищена через таких от лівих витрат, закладених в собівартість.

І молодий рошеновский менеджер Діма Вовк в НКРЭКП схвалить всю цю лабуду, яку йому принесуть дядьки-олігархи. Тому що Суркісам і Ахметову потрібно утримувати футбольний клуб, Григоришину купувати заводи, "лужниковцям" вілли в Європі, а Кононенко збирати чорну касу БПП на випадок виборів. І всі ці "важливі потреби" закладаються в тариф у вигляді завищених цін на мазут, труби, трансформатори, дріт і ще кілька тисяч найменувань витрат для обленерго по всій країні.

Особливо мило захисники влади на критику підвищення тарифів відповідають закликом оформляти субсидії, мовляв, держава про вас подбав, дасть вам грошей на оплату комуналки. А субсидії, пардон, звідки беруться? З особистих грошей Гройсмана?

Тому що немає ніяких "грошей держави"! А є тільки гроші платників податків. І виплачені вам субсидії - це відірвані від солдатів, вчителів і лікарів зарплати, які все одно повернуться до власників обленерго у вигляді компенсації за високий, але вже затверджений тариф.

Звідси висновок: цю владу знесуть ... не з-за високих тарифів, а з-за НЕ ПРОЗОРИХ тарифів, вже вибачте за капс лок.
Тому що, непопулярний крок це не тоді, коли ти в сформованих обставинах приймаєш важке рішення. Непопулярний крок, це коли в сформованих обставинах хтось несе тягар відповідальності. А хтось набиває кишені і офшори доверху, користуючись близькістю до тіла, примающему рішення. Якими б мантрами це не супроводжувалося.


Дмитро Гнап

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме