"Підтримати"
Новини
Всі новини

Politico: Туреччина стає схожою на Сирію

Politico: Турция становится похожей на Сирию

Анкара, покликана Брюсселем на допомогу в міграційному кризі, сама стикається з жорсткими реаліями – на південно-сході Туреччини йде громадянська війна, сотні тисяч жителів південного сходу країни стають біженцями, пише Politico.

Місцеві мешканці, покинувши Діярбакир, який неофіційно вважається столицею турецького Курдистану, не можуть впізнати вулиці міста, в якому колись жили, — вузькі вулички завалені уламками, спалених житлових будинків до неба піднімається дим. Де-факто місто чотири місяці перебувало під блокадою військових, тут відбувались найбільш запеклі зіткнення між силами безпеки і бійцями забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану.
Politico: Турция становится похожей на Сирию


"
Все це нагадувало Сирію. Ми зібрали деякі речі для дітей і втекли. Там нічого не залишилося",
— розповідає газеті мешканка Діярбакира, вимушена покинути місто в розпал збройного протистояння.

Європа практично не звернула уваги на ці сплески насильства, зауважує Politico. Брюсселю вистачає своїх турбот з конфліктами в Сирії та Іраку, але тиха громадянська війна перетворює окремі частини Туреччини в місця, схожі на райони Сирії. У Анкари є проблеми не тільки з сирійськими, але і зі своїми, турецькими, біженцями — за оцінками представників ЄС в Туреччині, понад 400 тисяч людей втекли з місць проживання з серпня.

У липні провалилися спроби досягти припинення вогню між сторонами, і насильство за принципом "око за око" переріс у повноцінну вуличну війну. Згідно з доповіддю Міжнародної кризової групи, з серпня на південному сході Туреччині було вбито як мінімум 250 громадян. Крім Діярбакира, постраждав і Джизре — за оцінками місцевої влади, місто покинули від 100 до 120 тисяч жителів.

"Половина міста більше не придатна для житла, інша половина також зруйнована", — наводить газета слова Раджі Билиджи, який очолює відділення Human Rights Assosiation в Діярбакирі. Місто справило на активіста бентежний враження — воно зруйноване так само, як і сирійський Кобани, знищений бойовиками "Ісламської держави"

Politico: Турция становится похожей на Сирию


Європа, звісно, мовчить, і вся справа в біженцях, додає Билиджи. Під час візиту в Берлін він спробував розповісти німецьким парламентарям про ситуацію на південному сході Туреччини, але політиків цікавило одне і те саме питання: "Ну, так що там з сирійськими біженцями?"

Євросоюз не критикує Анкару за бойові дії проти РПК, яку Брюссель також вважає терористичною організацією, незважаючи на те що багато європейськіх країн підтримують бойове крило курдської партії, Загони народної самооборони, які змагаються на передовій проти ІГА, відзначає видання.

"Яку допомогу ця держава може надати біженцям, якщо вона вбиває своїх же громадян і створює біженців всередині своєї країни? Невже вони (Європейський союз — ред.) не розуміють, що, якщо курдський конфлікт перетвориться у війну, турки і курди теж можуть побігти в Європу"
, — дивується інший співрозмовник Politico, Сібель Йигитальп, що представляє курдську Демократичну партію народів в турецькому парламенті.

Багато хто вже намагалися втекти, додає видання. Минулого місяця берегова охорона Туреччини виявила 12 турецьких курдів в групі афганців і сирійців, які намагалися потрапити в Грецію. За інформацією місцевих ЗМІ, вони розповіли владі, що бігли від терору на південно-сході.

Бойові дії посилюються, кількість переміщених осіб зростає, підсумовує газета. Коли на початку березня уряд Туреччини оголосив про початок блокади Ширнака, місто покинуло приблизно 50 тисяч з 63 тисяч жителів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме