"Підтримати"
Новини
Всі новини

Обережно! За даними ВООЗ в Дніпропетровську високий рівень захворюваності на туберкульоз

Осторожно! По данным ВОЗ в Днепропетровске высокий уровень заболеваемости туберкулезом


Туберкульоз загрожує мешканцям Дніпропетровська та області.

Дніпропетровський регіон входить у четвірку за рівнем захворюваності на туберкульоз, разом з Одеським, Херсонським і Кироводградским.

Місця в рейтингу змінюються відповідно до показників поточного місяця. Про це на прес-конференції повідомив начальник ГУ СЕС Дніпропетровської області Андрій Кондратьєв.

"У Дніпропетровській області туберкульоз розвивається і має свої стійкі цифри. За даними ВООЗ Україна знаходиться на другому місці серед країн європейського регіону. Дніпропетровський регіон разом з Одеською, Херсонською та Кіровоградським входить до четвірки областей з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. Наша область посідає то друге, то перше, то четверте місце, в залежності від показників, які ми отримуємо кожен місяць. В нашій області лідируючі позиції серед міст займає Тернівка, Першотравенськ, Кривий Ріг, Орджонікідзе, Нікополь, Павлоград, по сільським територіям це Кривожский, Царичанський, Петропавлівський, Широківський райони", - сказав Андрій Кондратьєв.

Начальник ГУ СЕС у Дніпропетровській області повідомив, що за даними санепідемслужби на сьогоднішній день летальність при відкритих формах туберкульозу досягається в 30-40% випадків.

"Основним джерелом негативної статистики є люди, які перебувають у місцях ув'язнення. Це серйозна проблема сьогодення. Люди, які звільняються з місць позбавлення волі, рухаються за засобами існування в бік мегаполісу. Це соціальна проблема", - додав Андрій Кондратьєв.

Де можна заразитися?

"Де жителі Дніпропетровська можуть заразитися туберкульозом. Зафіксовані випадки в одній з мереж з продажу оптики, людина контактувала з п'ятьма співробітниками свого магазину і нескінченною кількістю клієнтів цього магазину. Тобто в лікувальній мережі працювала людина з відкритою формою туберкульозу, роботодавець не стежив за станом здоров'я своїх співробітників. Ще один кричущий факт був зафіксований в одній з торгових мереж. На сьогоднішній момент туберкульоз не вибирає соціальне становище і достаток людини. Про це говорять приклади, де ми безпосередньо контактуємо з відкритою формою туберкульозу. Це приклади недбалості роботодавців", - сказав Андрій Кондратьєв.

Також начальник ГУ СЕС у Дніпропетровській області повідомив, що ознаками туберкульозу можна назвати слабкість, періодичну лихоманку, температуру, втрату ваги, постійні застуди, причини яких пацієнту невідомі.

Для того, щоб впевнитись у своєму здоров'ї необхідно проходити планову флюорографію.

За матеріалами Сайт міста Дніпропетровська

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме