"Підтримати"
Новини
Всі новини

Багато країн не переживуть змін, що відбуваються

Многие страны не переживут происходящих измененийОстаннім часом ми спостерігаємо, як розгойдування парламентської коаліції зсередини і ззовні посилюється внутрішніми і зовнішніми обставинами. Внутрішні обставини викликані зростанням недовіри між президентською та прем'єрською командами. На них досить успішно грають як ситуаційні союзники (Сапомоміч і Батьківщина), так і відверті опоненти-популісти (РПЛ).
Внутрішнього ресурсу стабільності РФ може вистачити на 4 - 5 років

Зовнішні обставини посилюються втомою від України на тлі колапсу Росії, що затягується, під впливом санкцій і помилок менеджменту Путіна. Штати та ЄС реалістично оцінюють, що внутрішнього ресурсу стабільності РФ може вистачити на 4 - 5 років, і поки не готові до наслідків повномасштабного колапсу Росії. Найголовніше питання, що найбільше хвилює США - як зберегти контроль над найбільшим ядерним арсеналом у світі у випадку обвалення режиму Путіна.

Україна просто послугувала спусковим механізмом, що невідворотно запустив сценарій темного майбутнього Москви. Тим не менш, Захід у цілому не схильний переоцінювати значення того, що відбувається в Україні, оскільки це, безумовно, один із головних, але далеко не єдиний театр протистояння з РФ. Світ рухається вперед і рухається дуже швидко, переживаючи вже четверту технологічну революцію. У цьому контексті проблеми окремо взятої країни Україна є тільки частиною глобальних змін, що відбуваються у світі.

Наслідки їх також будуть глобальними, зрештою призвівши не лише до перегляду кордонів, а до того, що багато країн просто не переживуть змін, що відбуваються. Україні, аби зберегтися, а у перспективі й відновити територіальну цілісність, необхідно відкинути будь-які ілюзії, накшалт "Захід нам допоможе", і почати допомагати собі самій. Захід, звичайно, продовжить допомагати, але всю домашню роботу, як водиться, залишить українцям.

Багато країн просто не переживуть змін, що відбуваються

Ігри з розгойдуванням уряду, з чіткою перспективою парламентських виборів до кінця 2016 року, мало цікавлять зовнішніх гравців. Точніше, цікавлять як фактор втрати управління і загрози вже зробленим інвестиціям в українські реформи. Тому вже зараз найбільшим гравцям БПП і НФ важливо відмовитися від взаємного шантажу з переходом на звинувачення, висловлені лідером фракції БПП Юрієм Луценком в конституційному сценарії, що нібито має місце, зі згадкою одіозного Віктора Медведчука.

Тим більше, слід відмовитися від спроб повернення в коаліцію явних супротивників і Порошенка, і Яценюка, в особі Радикальної партії. Ймовірність сценарію дострокових виборів впевнено зростає, але головними бенефіціарами у разі їх проведення майже напевно виявляться партії популістського спрямування. Це неминуче зіграє проти влади і непростих, але життєво важливих реформ, що активно просувають США і ЄС.


Тарас Березовець - gazeta.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини