"Підтримати"
Новини
Всі новини

22 січня - свята, іменини, народні прикмети

22 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

День соборності України
День соборності України був встановлений згідно з указом Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, в честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.

Це державне свято символізує єдність українських земель.

30 грудня 2011 року указом Президента України № 1209/2011 День соборності на офіційному рівні було скасовано, а замість нього встановлений День соборності та свободи України. Однак традиції святкування цей факт не поміняв - кожен рік, 22 січня, на вулицях Києва та інших міст можна побачити живі "ланцюги", що символізують об'єднання країни. Так люди відзначають це свято, до того ж проходять і інші урочисті заходи.

Іменинники сьогодні: Антоніна, Захар, Павло, Петро, Пилип

Народний календар:

Пилипів день
Православна церква присвячує цей день святителя Пилипа Московського. Митрополит Піліп жив у часи Івана Грозного і був відомий як викривач опричнини. З-за цього він потрапив в опалу, був відправлений у заслання, а пізніше — убитий Малютою Скуратовим.

Пилипів день вважався днем господарських турбот. За час свят таких справ зазвичай накопичувалося безліч, і люди намагалися привести в порядок і свій будинок, і себе. В цей день було прийнято починати прибирання, прання, а також ходити в лазню. Це називалося «змивати Святки».

Селяни в цей день помічали: якщо на Пилипа ясно — значить, влітку буде хороший врожай. Якщо худоба, випущена у двір, прагнула назад у стійло, це віщувало холод і сніг.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини