"Підтримати"
Новини
Всі новини

80-річний житель Івано-Франківщини обігріває будинок вітрогенератором власного виробництва

80-летний житель Ивано-Франковщины обогревает дом ветрогенератором собственного производства

80-річний інженер Олег Корсунь власноруч виготовив вітрогенератор для опалення невеличкої хатинки на околиці Калуша. Вітроенергетична установка потужністю 3 кВт забезпечує обігрів двох кімнат, освітлення та роботу телевізора.

Як зазначає Олег Корсунь, до створення саморобного вітряка підштовхнув технічний інтерес та можливість економити електроенергію.

«Завдяки Інтернету та власним знанням спроектував і самотужки зробив аксіальний трьохфазний генератор, - розповідає раціоналізатор. – Вітряк здійснює 250 обертів у хвилину».


Олег Корсунь змайстрував вітрогенератор з підручних матеріалів. Допомагали рідні, друзі та народні умільці з усієї України, каже раціоналізатор.

Постійні вітри, відсутність забудов і відносна висота поселення над рівнем моря дають змогу Олегу Корсуню ефективно використовувати відновне джерело енергії, передає Екотаун

«У нас на Височанці роза вітрів і будинок трохи на горі, - пояснює господар. – Щоб зробити вітряк ефективнішим, треба будувати щоглу висотою 50 метрів – там постійні вітри».
Ім’я калуського інженера Олега Корсуня неодноразово з’являлося на шпальтах науково-популярного журналу «Техніка молоді». Першим його власноруч виготовленим пристроєм був телевізор. У 1978 році винахідник спроектував і повністю виготовив машину, на якій взяв участь у всесоюзному автопробігу саморобних автомобілів у Москві.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме