"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чому не можна вбивати павуків - легенда чи закон природи?

Павуки в релігії

Складно однозначно відповісти на питання «Чому не можна вбивати павуків?». Відомо кілька версій походження цього забобону. Згідно з однією легендою, одна людина, тікаючи від своїх переслідувачів, сховався в печері. Її не стали оглядати, звернувши увагу на те, що навколишня місцевість покрита густою павутиною, пелена якої залишилася недоторканою. В особі спасшегося людини в християнстві виступає маленький Ісус та його Святе сімейство, в ісламі - Магомет, в іудаїзмі - Мойсей. Суть легенди: саме на павука була покладена важлива місія, з якою він відмінно впорався. У подяку за таку допомогу, Бог наказав усім нашим нащадкам почуття і охороняти цих маленьких істот.

У сучасному світі люди, далекі від релігії, придумали свої пояснення. Вважають, що павуки приносять у наш дім щастя і процвітання. Щастя можна зловити в гарний візерунок павутини, сплетеної маленьким членистоногим істотою. Якщо павука вбити, то він і всі його «родичі» перестануть плести павутину, і щастя навряд чи вже «попадеться» в неї.

Почему нельзя убивать пауков – легенда или закон природы?Павуки в медицині та науці

Як відомо, в давні часи процвітала народна медицина і знахарство. В якості ліків знахарі і шамани використовували не тільки корінці і трави, але і засушені частини різних тварин і комах. Павуків використовували для лікування коклюшу, жовтяниці або лихоманки. Крім того, приклавши павутину до невеликої кровоточить рані, знахарі, як не дивно, зупиняли кров.

Незважаючи на давні «ліки» на основі павуків, сучасна наука не підтвердила їх чудодійність.

Є ще одне пояснення, чому не можна вбивати павуків. Крім того, що павуки виконують роль захисників нашого будинку, існують повір'я, що несподівано звалилося на голову істота приносить звістки або подарунки. Виходить, убивши його, можна назавжди втратити новин.

Джерело : unbfacts

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини