"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чим хворіють представники різних професій

Чем болеют представители разных профессий

Робота шкідлива для здоров'я не тільки тому, що скорочує час для відпочинку. Є й інші мінуси. Безпечні на перший погляд професії, викликають несподівані і дуже неприємні захворювання.

ПЕРУКАР
Дерматит, астма
Як не дивно, одна з найбільш травматичних професій — перукар. Весь день на ногах, в незручній позі, в постійному контакті з гарячою водою, гострими предметами, електроприладами. По всьому світу понад 50% перукарів скаржаться на здоров'я.

За оцінкою Нью-Йоркського департаменту охорони здоров'я, кожен п'ятий перукар, втомившись від постійних хвороб, приймає рішення залишити роботу. Найпоширеніші скарги — це біль у спині (про неї говорять 30% перукарів), в ліктях (25%), головні болі (23%) та погіршення стану нігтів (20%).

Але головна проблема — це постійний контакт з хімічними препаратами. З-за багатогодинного впливу більш ніж 5000 різних речовин, які використовуються в салонах, у перукарів розвиваються не тільки контактний дерматит та інші важковиліковні захворювання шкіри, але ще й важкі хвороби дихальної системи аж до астми.

МЕДСЕСТРА
Інфаркт міокарда
Професія медсестри ніколи не вважалася легкою. Але в останні роки вчені з'ясували, що представниць цієї професії буквально вбивають ішемічна хвороба серця, гострий інфаркт міокарда. За оцінкою Йоханесса Зигриста, професора медичної соціології з Дюссельдорфського університету, професія медсестри — одна з найбільш несприятливих в плані стресу. Високий рівень відповідальності поєднується з обмеженими повноваженнями, на медсестер обрушується все невдоволення пацієнтів, їх недостатньо поважають лікарі, за цю важку роботу дуже мало платять, і у жінок мало професійних перспектив. Все це призводить до постійного психологічного напруження. Під час стресу в кров викидається адреналін, і артеріальний тиск різко підвищується. Якщо це відбувається регулярно, то ризик серцево-судинних захворювань поступово зростає.

Фахівці з Університету Глострупа в Данії кілька десятиліть проводять дослідження, присвячені здоров'ю медсестер. У вибірку входять 12 000 співробітниць датських лікарень, і за останні 15 років понад 500 з них були госпіталізовані з ішемічною хворобою серця. Зібрана статистика показує, що ті медсестри, які працюють у важких і стресогенних умовах, хворіють на 40% частіше, ніж ті, хто працює в більш спокійних відділеннях. Особливо яскраво це виражено відмінність серед жінок молодше 50 років.

ОФІСНИЙ ПРАЦІВНИК
Синдром комп'ютерного зору
Робота за комп'ютером, навіть при використанні хорошого монітора, — це серйозне випробування для зору. Повторювані дрібні рухи очей при читанні текстів, необхідність адаптуватися до мерехтіння і світінням монітора, безперервна фокусування на оновлюються зображеннях — все це призводить до сильної втоми м'язів очного яблука.

В результаті людина починає гірше бачити, навколишні предмети можуть двоїтися або розпливатися в тумані, йому важко сфокусуватися на зображенні, він відчуває різь в очах, головний біль, запаморочення. Сукупність цих проблем називається синдромом комп'ютерного зору. За найскромнішими оцінками, з ним стикаються 70% людей, які постійно працюють за комп'ютером.

ВЕТЕРИНАР
Стригучий лишай і Ку-лихоманка
За оцінкою німецького Інституту професійних захворювань, ветеринар — в дев'ять разів більше ризикована професія, ніж лікар, який лікує людей. Пацієнти в звичайних лікарнях в більшості своїй не кусаються і не дряпаються. Але порізи тільки частина біди, набагато гірше, що тварини заносять в рани збудників важких захворювань. Близько 40% ветеринарів хоча б одного разу за свою практику лікувалися від інфекцій, отриманих на роботі. Найчастіше лікарям передається стригучий лишай, і на шкірі з'являються мікроскопічні гриби, які викликають втрату волосся, лущення і почервоніння шкіри. Як показало опитування канадських ветеринарів, 76% фахівців спостерігали це захворювання у своїх чотирилапих пацієнтів і 8% в результаті підхопили його.

Особливо небезпечно працювати з сільськогосподарськими тваринами: від них можна заразитися Ку-лихоманкою . Це відносно рідкісне захворювання — на всіх скотарських фермах Австралії щорічно реєструється кілька сотень випадків зараження, але симптоми у нього вкрай неприємні. Пацієнтів госпіталізують з жаром, ломота в суглобах і м'язах, головним болем і світлобоязню. Крім того, Ку-лихоманка часто дає ускладнення на серце, а без своєчасного лікування може призвести до смерті. Назва хвороби походить від англійського Query, «незрозуміла лихоманка», тому що її природу довго не вдавалося встановити. Тільки в середині XX століття з'ясувалося, що недуга викликає бактерія з роду рикетсій, родичка збудника висипного тифу.

ХУДОЖНИК
Отруєння важкими металами
За оцінкою вчених Прінстонського університету, не менше 20 використовуються в живопису пігментів володіють вираженим токсичним або канцерогенною дією. Симптоми отруєння можуть відрізнятися в залежності від інтенсивності використання фарб і від їх поєднання у студії конкретного художника. Постійне вдихання свинцевих пігментів призводить до анемії, ураження нирок, шлунково-кишкового тракту і нервової системи. Пігменти на основі кадмію підвищують вірогідність розвитку раку легенів. Контакт з хромом призводить до виразок та алергічних захворювань шкіри. Пігменти на основі сажі ще більш небезпечні для шкіри — при регулярному впливі вони можуть викликати рак. І хоча мода на все натуральне дійшла і до художників, природні фарби начебто свинцевого сурику, фіолетового кобальту і жовтого кадмієвого пігменту набагато небезпечніше сучасних синтетичних фарб, які зазвичай проходять хоча б мінімальну перевірку на безпеку перед масовим виробництвом.

СПОРТСМЕН
Кривобокість і карієс

По частині травматизму спортсмени, звичайно, залишають багато професії далеко позаду. Але шлях до медалей перегороджують і менш очевидні небезпеки. Наприклад, деякі види спорту призводять до нерівномірного розвитку м'язів лівої і правої половини тіла. М'язова асиметрія особливо характерна для футболістів. Фахівці вважають, що вона підвищує ризик травм і захворювань опорно-рухового апарату.

Найчастіше розвиваються нерівномірно мышцысгибатели і розгиначі в однієї і тієї ж кінцівки. У спортсменів і особливо спортсменок, які грають у футбол, баскетбол та хокей на траві, буває надмірно посилена чотириголовий м'яз стегна по відношенню до м'язів підколінного сухожилля. Дослідження Коннектикутського університету виявило, що такий розвиток м'язів підвищує ймовірність травм коліна.

Інша біда — руйнування зубної емалі через захоплення спортивними напоями. У них багато кислоти, яка поступово роз'їдає емаль, що в перспективі веде до підвищення чутливості зубів і збільшує ризик карієсу. До речі, у звичайних енергетиках кислоти навіть більше, ніж у спортивних напоях, так що за зуби варто турбуватися і хронічно невысыпающимся офісним працівникам.

НІЧНА ЗМІНА
Рак грудей і простати

Як оцінили фахівці Дослідницького центру раку імені Фреда Хатчінсона, у жінок, що працюють в нічну зміну, ризик появи раку грудей вище на 60% порівняно з тими, хто вночі спить. Вимушене пильнування по ночах знижує синтез «гормону сну мелатоніну. Це речовина, що має протипухлинну активність, при цьому без нього в організмі підвищується синтез статевих гормонів, що збільшує ризик розвитку раку молочної залози.

Для чоловіків робота в нічну зміну менш шкідлива, але ризикують і вони. За даними Кіотського університету в Японії, для сильної статі небезпечніше навіть не систематичне відсутність сну вночі, а плаваючий графік з частими нічними чергуваннями. Такий режим підвищує ймовірність деяких видів раку простати в три рази в порівнянні з тими, хто працює і спить за стандартним графіком.


КУХАР
Астма, серйозні травми

Як і перукарів, кухарів сильно псують життя астма та інші хвороби дихальних шляхів. Здоров'я людей в білих ковпаках підточують дезінфікуючі засоби, якими знезаражують кухню, випаровування підгорілого олії, з ранку до вечора чадящие плити, а ще численні спеції і ароматизатори, які доводиться вдихати протягом робочого дня.

Крім того, кухарі, особливо молоді, регулярно відправляються до лікарів з порізів, опіків і ударів. Робочі зміни часто триває більше восьми годин, справність техніки перевіряють раз на півроку, а навчанням працівників (часто мігрантів або неповнолітніх) ніхто толком не займається. Серед американських підлітків, які працюють в ресторанах, до медиків щороку звертаються 22 000 чоловік. Професійні кухарі сприймають дрібні травми і біль в спині як неминуче зло. Але щороку вони отримують більше 150 серйозних порізів, приводить в кращому разі до тривалого догляду на лікарняний, а в гіршому — до довічної інвалідності.

За матеріалами: www.vokrugsveta.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини