"Підтримати"
Новини
Всі новини
/

10 будівель, знесення яких пройшло не так гладко, як планувалося. ВІДЕО

10 зданий, снос которых прошел не так гладко, как планировалось. ВИДЕО

Щорічно демонтажу піддаються тисячі житлових будівель і споруд у всьому світі. При цьому часто застосовують так званий метод контрольованого підриву, при якому будівля зноситься в один етап за допомогою вибухівки. Головною особливістю цього типу знесення є те, що споруда після вибуху руйнується всередину себе, що дозволяє знищити практично будь-яку будівлю навіть в умовах тісної міської забудови.

Якщо ви коли-небудь спостерігали знесення будівель за допомогою цього методу, ви напевно залишилися під враженням від того, наскільки простим здається цей процес. В реальності все набагато складніше, і мистецтво зламу майже таке ж важке, як і мистецтво зведення будівель.

Ми підготували 10 «контрольованих» вибухів, помилки в ході яких в одних випадках призвели до комічних, а в інших до трагічних результатів. На щастя, ніхто не постраждав під час цих подій.

Philips tower, Нідерланди


Коли фахівці з підривних робіт взялися за будівлю, яка в минулому належала Philips (місто Ейндховен, Нідерланди), заряду, який вони заклали, виявилося недостатньо. В результаті після вибуху вціліла шахта ліфта, яка продовжувала кидати виклик горе-підривникам, поки знести її не приїхав бульдозер.

Баштове сховище, Австралія


Це давнє баштове сховище, яке знаходилося в Редбанку, Австралія, відмовився здаватися без бою. 115 кг вибухівки тільки підкосили будівлю, після чого вона зображувала Пізанську вежу ще близько 40 хвилин, після закінчення яких екскаваторам вдалося послабити опору і довершити почате.

16-поверхівка, Севастополь


Особливо відзначилися підривники, які займалися цим недобудованим житловим будинком в Севастополі. Коли фахівцям не вдалося знести 16-поверхівку з першого разу, вони послалися на те, що закласти побільше вибухівки їм завадили житлові будинки. У кінцевому рахунку, будівлю вдалося знести тільки з третьої спроби.

Силосна башта, США


Ми б не хотіли опинитися поруч з цією вежею, поки її демонтують таким оригінальним способом.

Комбікормовий завод, США


Коли підривники спробували знести цю вежу для комбікорму в містечку Су-Фолс, що в Південній Дакоті, будівля просто провалилися в підвал. Вона простояла там з переможним виглядом ще два тижні, в той час як робоча бригада розбирала її на частини з допомогою традиційних засобів.

Знесення будівлі, Росія


Докладної інформації про це відео зібрати не вдалося, але в ході перегляду відео можна почути коментарі очевидців за кадром, які вважають, що все відбувається дуже забавним. І вони мають рацію.

Старе сховище, Туреччина


Цей «контрольований» знос ледь не обернувся катастрофою, коли старе сховище борошна під час падіння вирішило зробити сальто в небезпечній близькості від житлових будівель. На щастя, воно вчасно зупинилося, і ніхто не постраждав.

Знесення старого будинку, Китай


Коли прийшов час знести цю будівлю в Лючжоу, щоб звільнити місце для житлових будинків, фахівці з підривних робіт розробили наступний план: вибухом розділити споруду на дві частини, які потім повинні були впасти на землю. З однією половиною план спрацював чудово, в той час як друга вперто продовжила стояти на своєму місці. Пізніше її розібрали по-старому – кранами і бульдозерами.

Електростанція Mad River, США


При підготовці до знесення вежі в Огайо, фахівці просто забули розрізати арматуру в її основі. При вибуху падіння сталося не тому напрямі, якого від нього чекали, і вежа розірвала лінію електропередачі. Тисячі людей залишилися без електрики, і пізніше власники електростанції подали позов на підривну команду за недбалість.

«Контрольований» знос ТЕЦ, Канада

Вежі на цій теплової електростанції в Нью-Брансуїке просто не удостоїли уваги всі ці вибухи біля їх підніжжя. І продовжили стояти як ні в чому не бувало.

За матеріалами: Dont Panic

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини