Всі новини

Новини спорту: сноуборд, баскетбол, важка атлетика та найкращі спортсмени року

2021 був цілком вдалим для наших спортсменів. Але він міг би бути й результативнішим, якби керівництво країни приділяло спорту більше уваги.

Жан Беленюк - кращий
Борець греко-римського стилю, чемпіон Олімпіади-2020 у Токіо Жан Беленюк став найкращим українським спортсменом 2021 року. Про це повідомили в Асоціації спортивних журналістів України.
"Перше місце, здобувши впевнену перемогу у загальному заліку, посідає єдиний чемпіон України на Олімпіаді у Токіо — борець греко-римського стилю Жан Беленюк", — ідеться у повідомленні.
Переможця визначали 12 членів експертної ради. Кожен із них формував десятку найкращих. За перше місце спортсмен отримував 10 балів, за друге – 9 і так далі. Загалом Беленюк набрав 113 балів.
10 найкращих спортсменів за версією АСЖУ: Жан Беленюк (греко-римська боротьба) – 113 балів; Михайло Романчук (плавання) – 7; Людмила Лузан (веслування на байдарках та каное) – 7; Олександр Усик (професійний бокс) – 71; Олена Костевич (стрільба) – 48; Андрій Ярмоленко (футбол) – 3; Анастасія Савчук та Марта Федина (артистичне плавання) – 32; Еліна Світоліна (теніс) – 27; Дар'я Білодід (дзюдо) – 26; Олена Старикова (велоспорт) – 22
Нагадаємо, українець Жан Беленюк на Олімпійських Іграх-2020 у Токіо виборов золото у греко-римській боротьбі. У фіналі він переміг триразового призера чемпіонатів світу — угорця Віктора Лорінца.

Сноуборд
Як повідомляє Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту (ДЦОП ЗВС), Михайло Харук здобув срібну нагороду в паралельному слалом на другому етапі Кубка Європи у чеському місті Монінець.
Харук став другим серед понад 50 учасників, поступившись лише австрійцю Домініку Бургшталлеру. «Бронзу» виграв швейцарець Себастьян Шулер.
Василь Кашелюк посів 8-е місце. У жінок кращою серед українок стала Віта Боднарук – 11-та позиція.

Баскетбол
БК “Прометей” обіграв “Людвігсбург” із рахунком 71:60 у заключному матчі групового етапу баскетбольної Ліги чемпіонів, повідомляє пресслужба ФБУ.
Не менш, ніж 10 очок набрали троє представників “Прометея” — Білан (10), Харрісон (15) та Доу (17), в якого ще й 8 підбирань і 6 асистів.
Український клуб виграв три матчі при трьох поразках та пробився в плей-ін турніру. Суперник українців стане відомими на наступному тижні.

Важка атлетика
Українка Аліна Марущак стала абсолютною чемпіонкою світу серед жінок з важкої атлетики, повідомляє УНН з посиланням на Федерацію важкої атлетики України.
В столиці Узбекистану, Ташкенті, у ваговій категорії до 81 кг у важкій боротьбі Марущак подарувала вболівальникам справжнє свято і з сумою двоборства 248 кг залишила позаду своїх суперниць.
Вона виграла "золото", ставши першою в ривку (113 кг) і в поштовху (135 кг).
"Срібло" та "бронзу" завоювали представниці Колумбії Валерія Рівас - 239 кг (105+134) та Республіки Корея Сеул Кім - 238 кг (108+130).