» » » З 1 січня 2017 року українських водіїв чекають 4 нових податка
Всі новини

З 1 січня 2017 року українських водіїв чекають 4 нових податка

С 1 января 2017 года украинских водителей ждут 4 новых налога


Вже з 1 січня 2017 року вступають в силу поправки до Податкового кодексу України. Згідно з цими поправками вводиться транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлений акцизний збір на переобладнані автомобілі.

Рішення були запропоновані Кабінетом міністрів Володимира Гройсмана у рамках проведення так званої податкової реформи та прийнятих Верховною Радою на засіданні, повідомляє sprotiv.org.

Згідно з нововведеннями, тепер власники автомобілів з об'ємом бензинового або дизельного двигуна понад 3 тис. куб. см і не старше 5 років будуть зобов'язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тисяч гривень. Згідно з проектом закону, в розряд оподатковуваних потрапляли автомобілі з об'ємом дизельного двигуна від 2,5 тисяч куб. см, але в зв'язку з суспільним резонансом об'єм двигуна, що підпадає під податок, був збільшений.

З 1 січня вводиться новий акциз на автобуси і вантажні автомобілі. На нові автобуси акциз встановлено у розмірі 0,003 євро за 1 куб. см двигуна, на старі – в розмірі 0,007 євро за 1 куб. див. Причому на автобуси, які експлуатувалися більше ніж 8 років, ставка податку підвищується в 20 разів.

На нові вантажівки, в залежності від тоннажу, ставка акцизу встановлюється на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб. см. На автомобілі, використані не більше 5 років, ставка акцизу зростає в два рази, а на використані понад 8 років – у 20 разів.

Також потраплять під оподаткування електромобілі. Ставка акцизу за один електродвигун складе 109 євро. Крім того, в залежності від об'єму двигуна та строку експлуатації збільшиться акцизний збір на легкові автомобілі.

Знову буде стягуватися акциз на переобладнані легкові автомобілі, які були ввезені як комерційні, тобто без сплати акцизу. В якості компенсації зростання податків уряд скасував збір за першу реєстрацію автомобіля, який в залежності від об'єму двигуна і становив від 3,82 до 69,99 гривні за 100 куб. см.

Також Верховна Рада проголосувала за закон про введення тимчасових спецмита на імпорт автомобілів, згідно з яким додатковий імпортний збір на транспортні засоби складе 5% і буде сплачуватися протягом року. Але даний закон вступить в силу тільки після узгодження з Єврокомісією.

Як відомо, у квітні 2014 року уряд прийняв закон про скасування екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій по переобладнанню ввезеного на митну територію України транспортного засобу в підакцизний легковий автомобіль.

З 14 квітня була встановлена ставка спецмита на імпортні автомобілі з об'ємом двигуна від тисячі куб. см до 1 500 куб. см на рівні 4,31%, з об'ємом циліндра від 1 500 куб. см до 2 200 куб. см – на рівні 8,63%.

При цьому з квітня 2015 року планується знизити ці спецмита до 2,15% і 4,32% відповідно.

На сьогоднішній день в Україні діє ввізне мито на легкові автомобілі в розмірі 10%.

За матеріалами: antikor.com.ua
Підписуйтесь на аккаунт InfoKava.com в Twitter та Facebook: в одній стрічці новин - все, що варто знати про події в Україні та в світі про політику, бізнес, культуру та економіку.
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter
Також по темі
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Новини партнерів
Loading...
ОПИТУВАННЯ
З яких джерел ви найчастіше дізнаєтеся новини про події в Україні та світі?
Вінницька облрада підтримує блокаду ОРДЛО
У Вінницькій області під колесами потяга загинула подружня пара
Черговою жертвою агресивних собак стала 72-річна мешканка Вінницької області
У Вінницькій області запустили ще одну сонячну електростанцію
У Вінниці пенсіонерку 1942 р. оштрафували за торгівлю яблуками на 10880 грн
Краще за тиждень
Мультимедіа
Ролик з танцюючим кухарем з Китаю став хітом в Мережі
Найкрасивіші мурали Києва
Освітня реформа: діти з села на Житомирщині змушені відвідувати школу лише кілька разів на місяць
"Київський метрополітен" опублікував фото депо "Оболонь"
У Києві на отриманні хабара в розмірі 82 тис грн затриманий слідчий поліції