» » Кому це вигідно: працівник МВС пожбурив вибуховий пристрій у працівників МВС і загинули працівники МВС
Все новости

Кому це вигідно: працівник МВС пожбурив вибуховий пристрій у працівників МВС і загинули працівники МВС

Прошу не сприймати ці слова за ствердження. Ці рядки – слова людини, яка не була на місці подій та мають під собою лиш масив наявної в ЗМІ інформації та власні висновки й припущення керуючись просто здоровим глуздом. Але вважаю за потрібне їх опублікувати.

Спершу, все ж таки, факти.

Проти змін до Конституції висловлювалася не лише політичні партії. Українська інтелектуальна інтелігенція також виступала проти, публікувалася критика, оприлюднювалися відкриті звернення, авторитетні експерти і журналісти критикували президентський проект.

Якщо для когось слова політиків – піар і популізм, то що тоді слова Рахманіна із Зеркала Тижня? Слова Возняка, Олещука?

Отже, факт суспільної легітимності протесту не підлягає сумнівам. У нас нема ні військового ні надзвичайного стану і зібрання людей є цілком легальними.

Тепер після трагедії увага суспільства відвернута від питання проекту, який ну ніяк не хотіли погоджувати навіть із компетентними людьми. Власне, цього і добивалися. Це не могло не викликати недовіру та спротив з боку суспільства.

Таким чином мали критику від інтелігенції та, наприклад, від «Свободи».

Це факти.

Факт те, що працівник МВС пожбурив вибуховий пристрій у працівників МВС і загинули працівники МВС.

Принаймні, хтось це зробив і підозрюють працівника МВС.

Факт те, що заявку на проведення акції подавало кілька політсил. Всім їм було вкрай невигідно щоб все закінчилося саме так.

Так само факт те, що все це буде використано для закручування гайок. Вже використовується.

А тепер просто припущення.

Щоб делегітимізувати будь-яку критику проекту змін до Конституції, за яким ми будемо годувати терористів поки вони будуть в нас стріляти, влада могла використати провокацію під час мітингу. Люди, які прийшли протестувати проти цього проекту після подій 31 серпня – однозначно екстремісти і злочинці. Будь то працівник МВС, член однієї з партій, політолог чи один з найавторитетніших журналістів країни.

Таким чином, в подальшому всі, хто озветься про згубність тих змін буде оголошений терористом і злочинцем.

Далі.

Владі потрібно створити новий образ ворога для маніпуляцій електоратом. Поки Порошенко тісно дружить з «голосувальниками 16 січня», йому треба показати, що ворог говорить українською мовою та є патріотично налаштованим. Цікаво, якщо завтра полетить вибухівка, яку жбурне хтось із натовпу Самопомочі або Опоблоку, яка буде реакція?

Тепер на Сході він говоритиме, що ворог – націоналісти, а на Заході – що Путін. Буде грати на страху. Більше аргументів не лишилося.

Тепер ми входимо у фазу нової поляризації суспільства. Знову для полегшення перемоги на виборах. Таке вже було. Таке починається знову. Процес знову штучний і знову буде мати наслідки на наступні 15-20 років.

Згадайте, якою ціною нам вдалося розбити той поділ на Схід і Захід. Невже ми допустимо нову конфронтацію в суспільстві на довгі роки вперед!?

Щодо самого вибуху, то припускаю грубо три варіанти.

Перший.

Сутички мали минути за прикладом бійки під час ратифікації Харківських угод. Побилися. «Націоналістичний шабаш», «агенти Кремля» і т.д. Справу зроблено. Проте, в натовпі з’явився озлоблений вояка і пожбурив вибуховий пристрій. Загинули люди і почалася гризня на розрив... опонентів і суспільства.

Другий.

Вибух був спланований. Якщо так, то метальник і президент із силовиками мають сидіти в одній камері. Хоча, і в першому випадку теж. Чи міг хтось із організаторів мітингу привезти людину з вибухівкою на політичний захід? Якщо він не працює на силовиків та знаходиться в здоровому глузді – ні. Єдиний кому вигідно те, що сталося – влада. Ну і Путін, звичайно ж. Це, до речі, також факт.

Згадайте скільки в ЗМІ було повідомлень про виявлену або перехоплену вибухівку. А тут раптом людина з вибухівкою приходить до парламенту, де вирішуються ТАКІ питання.

Третій.

Зовнішній фактор. Кремль, як Ви зрозуміли. І не може не насторожувати той, факт, що інтенсивність вогню на Сході зменшилася. Хоча, злість роздирає коли чую від Порошенка як вже ТРИ ДНІ нема загиблих. А те, що гинули й калічилися до цього що не кожен день, а він зброю в армії забирав, то таке... нічого.

Як би там не було, але земля тріснула і вискочив чорт-Лавров, підтримаши Авакова і звинувативши мітингувальників.

Факт те, що винних знайдуть дуже швидко та гаранотовано, на відміну від винних у вбивстві Гонгадзе, Музичка і т.д. Аби тільки вони не були «винними».

Цинічно? Безглуздо? Ви праві. Але згадайте як «політика» робилася при Кучмі.

«9 мартобря», політичні в’язні, Гонгадзе, бійня під ЦВК і ще багато-багато. Зараз відбуваєься те ж саме, тільки в проекції на теперішні реалії.

Так, я ангажований, бо я також проти ухвалення того проекту. Я ангажований, бо вважаю, що ні Аваков ні Грицак ні Шокін не забезпечать належного розслідування ні цих подій ні тих, що їм передували.

Ця гідра виявилася на стільки сильною, що зжере не тільки нас всіх, але й своїх адептів зжере й неподавиться. І боюсь, що переживе ще й нас і наших онуків якщо і далі такими темпами буде «реформуватися».

Людина, яка вчинила злочин, має відповідати згідно із законом. Так само мають відповідати люди, які свідомо намагаються переламати суспільство через коліно. Не залежно від того, чи усвідомлюють вони наслідки власних дій. Впевнений, що усвідомлюють.

І тепер, коли влада протискає такі ініціативи, які роблять українців ще більш беззахисними перед "ДЛНР" (котрі отримають статус як частина України), не питаючи їх думки, українці, в свою чергу, мають право на на зброю щоб себе захистити... не питаючи такої влади.

Олександр Солонько
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Также по теме
Новости партнеров
ОПРОС
Должна ли Украина помогать оккупированным территориям?
Самые распространенные виды взяток в Украине
Анализ запросов украинцев в интернете показал, что больше всего беспокоит жителей каждой области Украины
СМИ: жители ОРДЛО остаются без украинских пенсий
Долг Киева за электроэнергию составляет более 1 млрд грн
Кого читают в Facebook депутаты
Лучшее за неделю
Мультимедиа
Фотограф из Коростышева показывает сказочный мир природы: фото
В Кировоградской области мужчину раздавило бетонной плитой во дворе собственного дома
Во Львове автомобиль сбил девушку на пешеходном переходе
Известный певец сбил человека возле церкви
В Днепре взорвали авто с девушкой за рулем