Новости
Все новости

774 річницю святкує столиця писанки - місто Коломия

09:05, 19 авг 2015
2 090

Коломия – адміністративний центр в Івано-Франківській області України. Розташоване на річці Прут. Населення близько 60 тисяч мешканців (2013).

Найбільш численні етнічні групи окрім українців, росіяни, білоруси, поляки, євреї, німці. Перша згадка міста в 1241 році в контексті боротьби Данила Галицького з боярщиной під час монголо-татарської навали.

У 14 столітті Коломия потрапляє під польське панування. Після Третього розділу Польщі стає частиною Австро-Угорщини. Після Першої світової війни Коломия була недовго частиною незалежної України, в 1919 році зайнята Польщею. Під час Другої світової війни в місті було створено гетто, в якому були змушені жити 18 тисяч євреїв.

28 березня 1944 року Коломия була звільнена Радянською армією і стала частиною Української РСР. З проголошенням незалежності України в 1991 стала частиною нової української держави.

Назва міста за ці роки не змінювався.

Сучасна Коломия
У місті безліч архітектурних пам'яток місцевого та державного значення: «Монастирок» (1587 рік); двоярусна дзвіниця (18 ст.); греко-католицький костел св. Марії (1775 рік); кафедральний собор св. Михайла (1855-1873 рік); гімназія (1875-1901 рік). В місті працюють Музей народного мистецтва Гуцульщини, музей історії Коломиї.

Гордість Коломиї – музей «Писанка» побудований в 2000 році. Це архітектурна споруда у формі найбільшого у світі розмальованого яйця (14 м) стало візиткою Коломиї (занесений у Книгу рекордів Гінесса). У музеї зібрані тисячі писанок з різних країн світу. Унікальність музею в тому, що приміщення виконано повністю з кольорового скла.

Завдяки цьому місту отримали свою назву танець коломийка (особливо популярний був у середині 19 століття) і короткі пісні, які теж називаються коломийками. З містом пов'язані багато відомі імена. Василь Витвицький народився в Коломиї – український музикант, композитор, музикознавець, доктор філософії. Іван Франко, видатний український письменник, неодноразово відвідував Коломию і написав тут деякі літературні твори.

День міста пов'язаний з православним святом Преображення Господнього, відзначається 19 серпня. У Коломиї щорічно в кінці серпня проходить Міжнародний гуцульський фестиваль «Коломийка».
Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показать еще новость